Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 17.03.2018 14:20
Fortnite. Mobilna wersja chodzi jak marzenie i podbija rynek
4068V

Fortnite. Mobilna wersja chodzi jak marzenie i podbija rynek

Epic Games idzie śladem swojego wielkiego konkurenta, którym jest PUBG i planuje wrzucić swoje Fortnite na każdy możliwy sprzęt do grania. Z tą różnicą, że robi to nieco lepiej.

Fortnite wystartowało wczoraj na urządzeniach mobilnych z systemem iOS. Najpierw dostęp do produkcji mają wyłącznie osoby zarejestrowane poprzez specjalny formularz, co miało ograniczyć rzut graczy na serwery i ich ewentualną awarię.

Fortnite. Epic Games szykuje specjalną imprezę na E3 2018

Okazuje się jednak, że mimo tego, gra już jest na szczycie listy najchętniej pobieranych gier w kilkudziesięciu państwach na całym świecie. 

Dodatkowo pierwsze analizy Fortnite Mobile wskazują na to, że nie jest to żadna okrojona bieda wersja dla tych, którzy chcą pograć w podróży. To pełnoprawny port takiej samej wersji, którą mamy na PC, PS4 czy Xbox One - oczywiście z grafiką dopasowaną do mocy urządzeń. 

Rozgrywka, rozmiar map, liczba graczy, doświadczenia płynące z obcowania z produkcją - wszystko to pozostało niezmienione, za co Epic Games należą się wielkie brawa. Zwłaszcza patrząc na to, że mobilna wersja PUBG nieco różni się od tej "normalnej".

Fortnite - różnice iOS vs. PC/ PS4/ XOne

Tagi: epic games Fortnite mobile