Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.03.2018 15:02
„Był fanatycznym graczem komputerowym” i dlatego zabił dwie osoby
4514V

„Był fanatycznym graczem komputerowym” i dlatego zabił dwie osoby

Polska od kilku dni żyje tragedią, która wydarzyła się w Cerekwicy Starej, a właśnie docierają do mediów nowe szczegóły dotyczące zbrodni. Według oficjalnych informacji „mężczyzna nałogowo grał w gry”, więc nie miał problemu z zabijaniem.

W nocy z 14 na 15 marca mężczyzna napadł na rodzinę swojej byłej dziewczyny w Cerekwicy Starej (woj. wielkopolskie). Napastnika złapano i został on aresztowany na trzy miesiące, ale właśnie docierają do mediów nowe informacje dotyczące zbrodni.

Przemoc w grach według Białego Domu. Materiał pełen brutalnych gier

Gry wideo nie od dzisiaj są prezentowane w Polsce jako „największe zło” i mamy tego kolejny przykład. Zapewne w przeciągu następnych dni wszystkie duże media będą informować o „nowych faktach o zbrodni w Cerkwicy Starej” i wśród informacji pojawią się takie konkrety:

„Sąsiedzi są wstrząśnięci zbrodnią. Opowiadają, że mężczyzna nałogowo grał w gry komputerowe. - On był fanatycznym graczem komputerowym. Może pomyliła mu się rzeczywistość wirtualna z realną? - zastanawiają się.”

Takie szczegóły znajdziecie już dzisiaj na między innymi Wiadomości.WP.pl, jednak nikt nie wspomina, że facet nie był normalny, bo w zasadzie z zimną krwią zamordował dwie osoby (rodziców byłej dziewczyny), kolejne dwie usiłował zabić (swoją byłą dziewczynę oraz ich dziecko) i przygotowywał się wcześniej do tej zbrodni.

Mężczyzna przyznał się do winy, a motywacją był problem z dziewczyną (konflikt o dziecko), jednak i tak jedną z najważniejszych informacji jest fakt, że facet jest graczem. Można nawet odnieść wrażenie, że dziennikarz dorzucając te słowa stworzył już dobry materiał dla obrońców…

A jak taka wiadomość wpływa na czytelnika? Nie trzeba długo szukać, wśród komentarzy znajdziecie:

„fan gier video... a drobne uzupełnienie... półgłówek - fan gier video... ilu teraz takich jest... ??? mysle ze jakies 85% dzisiejszych nastolatków.... wiekszosc z tych grajacych smarkaczy to osły ktore nie potrafia odroznic fikcji od rzeczywistosc... ale to juz wina rodzicow...”

Odpowiedź zebrała już 71 „łapek w górę” na 12 „łapek w dół”. Wspominam o tym nie bez powodu, bo jak wiadomo w ostatnich dniach bardzo często wspominaliśmy na portalu o problemie gier wideo w Stanach Zjednoczonych, ale jak widać nawet na rodzimym podwórku nasza pasja to największe zło.

RudiAG, dzięki za link!

Źródło: https://wiadomosci.wp.pl/szczegoly-zbrodni-w-cerekwicy-starej-przygotowal-sie-do-zbrodni-6231805315856001a

Tagi: