Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.03.2018 13:42
Przemoc w grach według Białego Domu. Materiał pełen brutalnych gier
1702V

Przemoc w grach według Białego Domu. Materiał pełen brutalnych gier

Specjaliści z Białego Domu zdecydowali się przygotować materiał zatytułowany „Przemoc w grach wideo”. Film jest zbiorem brutalnych scen z najróżniejszych produkcji i pewnie właśnie tę prezentację zobaczy prezydent Donald Trump.

W Ameryce wciąż nie milkną dyskusje dotyczące brutalnych gier wideo. Zdaniem niektórych strzelaniny w szkołach nie są spowodowane łatwym dostępem do broni palnej, a właśnie największym problemem są gry.

Take-Two i ZeniMax na dywaniku Donalda Trumpa. Spotkanie w sprawie przemocy w grach

Sytuację skomentował prezydent Stanów Zjednoczonych, który postanowił spotkać się z przedstawicielami branży gier. Donald Trump będzie miał okazję porozmawiać z między innymi Straussem Zelnickiem z Take-Two oraz z Robertem Altmanem, reprezentującym ZeniMax.

Prawdopodobnie właśnie na tym spotkaniu zostanie wyemitowany poniższy materiał, który ma przedstawić „Przemoc w grach wideo”. Na filmie zobaczycie między innymi kontrowersyjną misję „No Russian” z Call of Duty: Modern Warfare 2, podczas której gracz strzelał do cywilów na lotnisku.

Problemem nadal pozostaje jeden fakt – po co Donald Trump zamierza spotykać się z przedstawicielami branży? Widząc poniższy film mam wrażenie, że nie będzie to wyjątkowo przyjemne wydarzenie, a prezydent Stanów Zjednoczonych może już od początku prezentować bardzo negatywne nastawienie.

Pamiętajcie, że już w 2012 roku Donald Trump wypowiadał się o grach następującymi słowami:

„Brutalne gry wideo i ich gloryfikacja muszą zostać zatrzymane! To tworzy potwory!”

Wspomniany film zebrał już ponad 21 tysięcy "łapek w dół", a spodobał się tylko 754 widzom.

Tagi: biały dom brutalne gry wideo brutalność donald trump

Nie przegap