Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 15.03.2018 08:25
Fortnite pobił rekord oglądalności na Twitch. Znany raper Drake zagrał ze streamerem Ninja
4833V

Fortnite pobił rekord oglądalności na Twitch. Znany raper Drake zagrał ze streamerem Ninja

Fortnite to już globalny fenomen, prawie na miarę Playerunknown's Battlegrounds. Rzecz jest tak popularna, że zmagania na Twitchu w Fortnite śledzi nawet 600 tysięcy użytkowników w jednym momencie.

Właśnie padł rekord na Twitch. Pojedynczą transmisję rozgrywki z Fortnite na żywo oglądało ok. 1 godzinę temu ponad 600 tysięcy osób. Teraz "licznik" widzów spadł do 403 tysięcy, ale to i tak niesamowicie dobry wynik.

Twitch przedstawia konkurencję dla PS Plus i Games with Gold. 5 gier co miesiąc!

Oczywiście Fortnite działa tutaj jak magnes, bo gra jest coraz bardziej popularna na całym świecie. Przyciągającą siłą wykazuje się jednak również Ninja, obecnie najbardziej znany streamer grający w Fortnite na Twitch. Gość stał się tak popularny, że zagrać nim postanowił znany raper Drake, który zdecydował się na rozgrywkę na PS4 (Ninja grał na PC).

Drake wyznał w trakcie streama, że gra w Fortnite już od 1-2 miesięcy (trzeba powiedzieć, że wokalista nieźle radzi sobie z rozgrywką). Raper powiedział, że tak dużo czasu spędza w studiu (nawet 15 godzin dziennie), że w przerwach umila sobie czas partyjkami właśnie w Fortnie.

Fortnite trafi na dniach na smartfony (najpierw w wersji dla urządzeń z systemami iOS, a później również na Androida). Tutaj przeczytacie więcej na ten temat.

Tagi: