Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 13.03.2018 09:16
Fortnite Battle Royale. Popularna strzelanina w kieszeni. Zwiastun i gameplay z wersji smartfonowej!
1474V

Fortnite Battle Royale. Popularna strzelanina w kieszeni. Zwiastun i gameplay z wersji smartfonowej!

Fortnite miało zapewniać potencjalnie bardzo fajną opcję crossplayowej rozgrywki między posiadaczami smartfonów, konsol i PC. Niestety jak wiadomo od wczoraj Sony nadal blokuje opcję wspólnej rozgrywki właścicieli XOne i PS4.

O rozgrywkach użytkowników PS4 i XOne można nadal tylko pomarzyć. Na szczęście okazało się kilka dni temu, że posiadacze Xbox One będą mogli bez problemów prowadzić wspólną zabawę w Fornite Battle Royale z osobami oddającymi się rozgrywce na smartfonach, tabletach lub na PC.

Fortnite Battle Royale na smartfonach. Cała zawartość z wersji stacjonarnych

Epic Games zaczęło już przyjmować zapisy do testowania Fortnite Battle Royale na maszynkach z systemami iOS (jedynym wymogiem jest posiadanie hardware'u z iOS 11). Pierwsze osoby otrzymały już kody na pobranie smartfonowej wersji strzelaniny. W późniejszym terminie do rozgrywki przyłączą się osoby preferujące sprzęt mobilny z systemem Android.

Poniżej znajdziecie pierwsze fragmenty gameplayu z Fortnite Battle Royale. Trzeba przyzać, że wygląda to zaskakująco dobrze. Epic Games zapewnia, że do gry przeniesiono 100% funkcji i zawartości znanej z PC i konsol stacjonarnych.

Poniżej możecie też zerknąć na rozgrywkę zapisaną przez osoby, do których Epic Games rozesłało już kody. Warto sprawdzić, jak deweloperzy rozwiązali sterowanie na ekranie dotykowym.

Tagi: epic games Fortnite fortnite battle royale Gearbox mobile smartfony