Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.03.2018 15:22
Gry to nie tylko zabijanie. Games for Change opublikowało piękny materiał
1283V

Gry to nie tylko zabijanie. Games for Change opublikowało piękny materiał

Specjaliści z Białego Domu przygotowali materiał prezentujący krwawe produkcje, jednak gry wideo to nie tylko zabijanie. Games for Change przygotowało swoją odpowiedź, która prezentuje 88 sekund przepełnione pięknymi grami.

Games for Change to organizacja założona w 2004 roku. Jej celem jest ułatwienie kreowania i dystrybucji gier, których to zadaniem jest między innymi edukowanie społeczności. Przedstawiciele GfC postanowili odpowiedzieć na materiał przygotowany przez Biały Dom.

Przemoc w grach według Białego Domu. Materiał pełen brutalnych gier

Gry wideo pozwalają przeżywać niezwykłe opowieści, wzruszają graczy i często przedstawiają historie, które pamiętamy na długie lata – bez mordowania, wybuchów i z wielkim przesłaniem. Oczywiście nie trudno znaleźć tytuły przepełnione przemocą, ale identyczną sytuację widzimy w między innymi kinie.

Właśnie z tego powodu Games for Change przygotowało ten materiał, na którym zobaczycie między innymi Horizon: Zero Dawn, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Brothers: A Tale of Two Sons, czy też Ori and the Blind Forest.

Problem jest w zasadzie tylko jeden – czy ten film trafi do prezydenta Stanów Zjednoczonych? Śmiem wątpić. Donald Trump ma swoją wizję na gry wideo, która nie zostanie pewnie zmieniona przez pracę Games for Change.

Źródło: YouTube.com

Tagi: biały dom przemoc w grach stany zjednoczone