Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.03.2018 14:10
Shadows: Awakening. Gameplay zapowiada walkę w stylu Diablo
713V

Shadows: Awakening. Gameplay zapowiada walkę w stylu Diablo

Jeszcze w tym roku sympatycy RPG-ów akcji otrzymają możliwość zapoznania się z Shadows: Awakening. Rozbudowana produkcja trafi jednocześnie na trzy platformy i dzisiaj możemy spojrzeć na pierwszy zwiastun prezentujący gameplay.

Shadows: Awakening to RPG akcji przygotowany przez Games Farm, a wydany przez Kalypso Media. Tytuł to w zasadzie rozbudowana i ostateczna wersja Shadows: Heretic Kingdoms (seria Heretic Kingdoms) – pierwsza część gry trafiła na rynek w 2014 roku, a kolejna nie została zrealizowana przez bankructwo bitComposer Games. Prawa do marki przejęło Kalypso Media, które wyznaczyło Games Farm do stworzenia gry.

Diablo III trafi na Nintendo Switch. Brytyjczycy potwierdzają

W Shadows: Awakening gracze trafią do fantastycznego świata Heretyckich Królestw. To właśnie w tym miejscu działają potężni Pożeracze, którzy zamordowali członków stowarzyszenia zwanego Penta Nera – potwory nie tylko pochłaniają ciała ofiar, ale jednocześnie przejmują ich osobowości oraz wspomnienia. Bestie właśnie w taki sposób otrzymują możliwość wejścia do świata materialnego i trafiając na planetę chcą zniszczyć całą krainę. Jeden z Pożeraczy posiada specjalną zdolność – potrafi pochłonąć jednocześnie wiele dusz i dzięki swojej umiejętności zostaje przyzwany przez kolejnego członka Penta Nera i staje się tym samym głównym bohaterem opowieści. To on musi zjednoczyć herosów i powstrzymać zagrożenie.

Pod względem rozgrywki Shadows: Awakening to typowy RPG akcji, w którym gracze trafiają do najróżniejszych lokacji, walczą z hordami przeciwników, czy też wykonują najróżniejsze zadania. Studio postanowiło przygotować aż 15 grywalnych bohaterów, którzy różnią się umiejętnościami, stylem rozgrywki, a nawet osobowościami.

Zainteresowani mogą w tym wypadku wybrać trzech herosów i podczas zmagań deweloperzy pozwalają dowolnie przełączać się pomiędzy postaciami. Gracz może nawet wcielić się w demona i tym samym trafić do alternatywnego świata.

Shadows: Awakening zadebiutuje na rynku jeszcze w tym roku. Autorzy jednocześnie zaoferują produkcję na PlayStation 4, Xboksach One i komputerach osobistych.

Źródło: YouTube.com

Tagi: