Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.03.2018 15:13
A Way Out. Gameplay prezentuje ucieczkę ze szpitala, a cena w pudełku zachęca
2065V

A Way Out. Gameplay prezentuje ucieczkę ze szpitala, a cena w pudełku zachęca

W przyszłym tygodniu odbędzie się premiera A Way Out. Jest to nietypowa opowieść, w której gracze poznają wydarzenia z dwóch perspektyw. Dzisiaj w końcu możemy spojrzeć na dłuższy fragment rozgrywki prezentujący losy uciekinierów.  

W A Way Out gracze wcielą się w Vincenta i Leo, którzy poznają się w więzieniu i postanawiają wspólnymi siłami wydostać się z tego nieprzyjemnego miejsca. Nie będzie to łatwe zadanie, a autorzy postawili na nietypową rozgrywkę.

Twórcę A Way Out poniósł melanż. Przekleństwa na gali The Game Awards 2017

Nad A Way Out czuwa Hazelight, czyli studio, którego szefem jest jeden z autorów Brothers: A Tale of Two Sons. Twórcy zaprezentowali przygodę w ubiegłym roku na E3 i bez wątpienia była to jedna z największych niespodzianek konferencji Electronic Arts.

Gracze zachwalali nie tylko pomysł na fabułę, ale ciekawe rozwiązanie – deweloperzy chcą zmusić graczy do ciągłej kooperacji. Jest to jedna z nielicznych gier „co-op only”, podczas której w większości scen ekran jest przedzielony na dwa, a my możemy jednocześnie obserwować poczynania naszego kompana. Autorzy zablokowali możliwość rozgrywki ze sztuczną inteligencją.

Jak za chwilkę się przekonacie, w A Way Out pojawią się również momenty, gdy na ekranie pojawi się tylko jeden bohater, ale w tej sytuacji możecie liczyć na sporą dynamikę. Zaprezentowany gameplay powinien zachęcić graczy do tego eksperymentu.

Warto pamiętać, że A Way Out kupimy za zaledwie 99 zł w pudełku.

Źródło: YouTube.com

Tagi: a way out Electronic Arts gameplay hazelight