Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.03.2018 18:02
Twórcy odświeżonego Shadow of the Colossus pracują nad nowym kotletem. Gracze obstawiają Demon's Souls
1432V

Twórcy odświeżonego Shadow of the Colossus pracują nad nowym kotletem. Gracze obstawiają Demon's Souls

Sympatycy gier From Software od dawna marzą o powrocie Demon's Souls, jednak Japończycy nie zamierzają pracować nad przeniesieniem gry na PlayStation 4. Decyzja w tej kwestii zależy od Sony, a deweloperzy odświeżonego Shadow of the Colossus pracują już nad nowym tytułem. Wielu graczy obstawia powrót „Dusz Demonów”.

Hidetaka Miyazaki  w 2016 roku podkreślił, że marka Demon’s Souls identycznie jak Bloodborne należy do Sony i to właśnie ta firma może zająć się odświeżeniem produkcji. From Software nie zamierza pracować nad grą, więc od tego czasu czekamy na konkretną wiadomość od właścicieli marki PlayStation.

Remaster Demon's Souls zależy od Sony. From Software nie zamierza go tworzyć

Sony wciąż nie potwierdziło powrotu do Demon’s Souls, jednak bardzo ciekawe słowa wypowiedział prezes Bluepoint, Marco Thrush, który potwierdził, że jego studio ponownie przygotowuje remake. Twórca zaznaczył nawet, że nowa gra jest większa od cenionego przez graczy oraz dziennikarzy Shadow of the Colossus:

„Ten projekt [Shadow of the Colossus – red.] służył nam jako świetny punkt rozwoju zespołu artystycznego, dzięki któremu możemy zająć się pełnoprawną produkcją AAA w zakresie sztuki. Teraz naszym kolejnym krokiem jest udoskonalenie art-desingu, usprawnić silnik i poprawienie przepływu pracy dla artystów. Zamierzamy rozbudować całą warstwę artystyczną, by poradzić sobie z kolejnym projektem, który jest trochę większy.”

Peter Dalton, dyrektor techniczny Bluepoint, podkreślił dodatkowo, że Bluepoint zwiększyło zatrudnienie i znacząco rozwinęło swoje umiejętności – ten drugi element jest istotny, ponieważ nowy tytuł jest wymagający pod wieloma względami.

Sympatycy dzieł From Software nie potrzebowali dodatkowych informacji i wielu wyczekuje na powrót Demon's Souls. Jest to w zasadzie jedna z ciekawszych opcji, bo Bluepoint w ostatnich latach bardzo dobrze żyje z Sony, a przedstawiciele korporacji w superlatywach wypowiadają się o twórcach odrestaurowanego Shadow of the Colossus.

Ma to Waszym zdaniem sens? Bluepoint Games pracowało nad God of War Collection (PlayStation 3), The Ico & Shadow of the Colossus Collection (PlayStation 3), Metal Gear Solid HD Collection (PlayStation 3, Xbox 360), PlayStation All-Stars Battle Royale (PlayStation Vita), Flower (PlayStation 4, PlayStation Vita), Titanfall (Xbox 360), Uncharted: The Nathan Drake Collection (PlayStation 4), Gravity Rush Remastered (PlayStation 4) i oczywiście Shadow of the Colossus (PlayStation 4).

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2018-bluepoints-next-game-is-another-remake

Tagi: bluepoint games demon's souls From Software