Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.03.2018 09:18
Tomb Raider 1-3 z remasterami. 60 fps, 4K i nowy silnik 3D. Pierwsza próbka grafiki
3917V

Tomb Raider 1-3 z remasterami. 60 fps, 4K i nowy silnik 3D. Pierwsza próbka grafiki

Ciekawe wieści dla fanów serii Tomb Raider. Deweloperzy z Realtech VR zapowiedzieli, że niedługo otrzymamy na Steam remastery trzech pierwszych ekspedycji Lary Croft.

Tomb Raider, Tomb Raider 2 i Tomb Raider 3 doczeka się niedługo remasterów w wersji na PC. Realtech VR ogłosił na swoim Twitterze, że znajduje się w zaawansowanym stadium prac nad remasterami trzech pierwszych przygód Lary Croft. Remastery zostaną udostępnione bez żadnych dodatkowych opłat dla osób, które kupiły oryginalne wydania rzeczonych gier na Steam.

Nowa filmowa Lara Croft na zdjęciach z planu

W remasterach trzech pierwszych Tomb Raiderów będziemy cieszyć się z nowego silnika graficznego, generującego 60 fps (w oryginalnej wersji Lara biegała tylko w 30 fps). Tytuły będą też wspierać OpenVR. 

Czy jest szansa na premierę gier na konsolach? Niestety wg studia Realtech VR raczej nie możemy się co na to nastawiać. Wszystko w związku z "bardzo wysokimi kosztami" związanymi z takim przedsięwzięciem.

Póki co Realtech VR opublikował 2 filmiki, prezentujące odświeżoną grafikę z pierwszego i drugiego Tomb Raidera. Wygląda to przekonująco, zachowując przy tym charakterystyczny styl wizualny oryginału. Remastery będą działać w 4K, wspierać antyaliasing i współczesne proporcje ekranu (przede wszystkim 16:9). Premiera remasterów odbędzie się na Steam.

Tagi: grafika lara croft pc remaster steam Tomb Raider