Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 10.03.2018 15:36
Netflix kupuje uniwersum superbohaterów. Szykujcie się na blisko 100 nowych postaci
8080V

Netflix kupuje uniwersum superbohaterów. Szykujcie się na blisko 100 nowych postaci

Obecnie na rynku toczy się wojna pomiędzy Marvelem oraz DC Comics, które to biją się o to, kto zrobi lepsze połączone kinowe uniwersum. Teraz do tej gry chce wejść Netflix!

Dawno dawno temu, w nie tak odległej Ameryce, powstało wydawnictwo komiksowe Awesome Comics, które to po trzech latach działalności (1997-2000) zwinęło manatki i zbankrutowało. 

Rob Liefeld zyskał sporą sławę dzięki swojemu Extreme Universe, które to pełne jest charakterystycznego krzykliwego stylu i zawiera blisko 100 ciekawych postaci. Leżą one już zapomniane od prawie 18 lat.

Po długich poszukiwaniach, Netflix w końcu wpadł na to, jak bez gigantycznych nakładów finansowych, wykreować sobie własne, filmowe uniwersum pełne superbohaterów! 

Firma postanowiła pozyskać do nich prawa i przywrócić całą ekipę do życia. W tym celu zatrudniono Akivę Goldsmana, który to ma za zadanie stworzyć projekt połączonego uniwersum filmowego, które wydobędzie pełen potencjał drzemiący w pozyskanych światach. Nawiązana umowa dotyczy aż 9 serii, więc mamy na co czekać!

Tagi: awesome comics extreme universe netflix