Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.03.2018 17:38
Bethesda przejęła BattleCry Studios. Studio ma pomóc w rozwoju serii The Elder Scrolls i Fallout
996V

Bethesda przejęła BattleCry Studios

Bethesda oficjalnie potwierdziła dołączenie do swojej rodziny nowego studia. Twórcy mają pomóc w rozwoju serii The Elder Scrolls i Fallout, a w ostatnich latach deweloperzy rozwijali między innymi dodatki do Dooma.

Po godzinie 16 miałem okazję wspomnieć na portalu o ciekawej wypowiedzi jednego z analityków, który uważa, że jeszcze w tym roku dojdzie do premiery The Elder Scrolls VI i jednocześnie Bethesda potwierdziła przyjęcie w swoje szeregi nowego zespołu. Przypadek?

The Elder Scrolls VI jeszcze w tym roku? Analityk jest pewien

BattleCry Studios zostało założone w 2012 roku i od początku nawiązało długoletnią współpracę z Zenimax Media. Autorzy przez wiele lat rozwijali BattleCry, czyli grę akcji, która miała trafić do graczy w formie free-2-play. Projekt został zamknięty w 2015 roku i od tego czasu twórcy rozwijają „tajną grę”.

Możemy się szykować na stosowną zapowiedź, ponieważ Zenimax Media właśnie oficjalnie przejęło formację, która od dzisiaj nazywa się „Bethesda Austin”. Todd Howard – dyrektor do spraw gier i producent wykonawczy – wspomniał, że zespół składa się z wielu doświadczonych deweloperów, którzy już wcześniej rozwijali wielkie tytuły AAA.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że ujawnienie przejęcia nie oznacza, że dopiero od dzisiaj Bethesda Austin tworzy grę dla Bethesdy. Twórcy na pewno rozwijają pozycję od wielu lat i pewnie na tegorocznym E3 poznamy projekt.

Identyczną sytuację widzieliśmy w przypadku Hangar 13 – po kilku tygodniach od ujawnienia zespołu, dowiedzieliśmy się, że deweloperzy od kilku lat tworzyli Mafię 3. To może będzie ten The Elder Scrolls VI? ;)

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2018-03-09-battlecry-studios-becomes-third-bethesda-game-studios-office

Tagi: