Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.03.2018 18:46
Project Méliès to nowa gra twórców Observer. Polacy celują w budżet Hellblade
1043V

Project Méliès to nowa gra twórców Observer

Bloober Team rozkręca się na dobre. Twórcy Layers of Fear oraz Observer potwierdzili prace nad kolejnym tytułem. Studio wciąż nie może pochwalić się budżetem na miarę Wiedźmin 3: Dziki Gon, ale Krakowianie przeznaczą na przygotowanie tytułu sporo gotówki.

Project Méliès czy też H2O to aktualnie niezapowiedziana produkcja przygotowana przez Bloober Team we współpracy z Gun Media, czyli wydawcą Friday the 13th: The Game. Twórcy z Krakowa ponownie podnoszą poprzeczkę.

Layers of Fear zadebiutował na Nintendo Switch, a twórcy mogą pracować nad Layers of Fear 2

"To największa umowa w historii spółki. Bloober Team będzie otrzymywał wynagrodzenie typy advance, wraz z realizacją kolejnych kamieni milowych"

Powyższe słowa wypowiedział Piotr Babieno, prezes Bloober Team, który jednocześnie potwierdził, że tytuł trafi na rynek w pierwszej połowie 2019 roku, a polskie studio będzie współdzielić zyski z wydawcą.

Bloober Team podpisało umowę z Gun Media i choć nie poznaliśmy dokładnej kwoty to możemy mieć pewność, że to największa gra studia:

"Wartości umowy nie mogę zdradzić, ale mogę powiedzieć, że nasze poprzednie produkcje były rzędu 1,5 do 2 mln dolarów, a ta będzie większa. Może nie wielkości trzeciego czy czwartego +Wiedźmina+. (...) Raczej coś jak +HellBlade+."

Na dobry początek otrzymaliśmy króciutką zajawkę, a jednocześnie zapewnienie, że jeszcze w tym kwartale odbędzie się „pierwszy kamień milowy”.

Źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Bloober-Team-ma-umowe-z-Gun-Media-spodziewa-sie-poprawy-wynikow-w-18-i-19-7576238.html

Tagi: Bloober Team Gun Media h2o piotr babieno Project Méliès