Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.03.2018 17:00
Luke Cage Sezon 2. Data premiery i zwiastun
990V

Luke Cage Sezon 2. Data premiery i zwiastun

W grudniu 2016 roku Netflix zapowiedział prace nad drugą przygodą Luke’a Cage’a. Po wielu miesiącach oczekiwania, firma potwierdziła ostateczną datę premiery. Bohater powróci na platformę jeszcze w tym roku.

W 2013 roku Marvel odzyskał prawa do postaci Luke’a Cage’a od Sony Pictures Entertainment i jeszcze w tym roku potwierdzono nawiązanie współpracy z platformą Netflix. Marvel pierwotnie informował o stworzeniu „seriali oraz miniseriali”, które mają łącznie posiadać 60 odcinków.

1983 to pierwszy polski serial Netflixa. Znamy szczegóły

Pierwsza historia Luke’a Cage’a trafiła na Netflix 30 września 2016 roku. Od początku widzowie otrzymali dostęp do wszystkich, 13 odcinków i serial został bardzo dobrze przyjęty przez widzów oraz krytyków – warto tutaj wspomnieć o licznych nominacjach oraz zwycięstwie w czterech kategoriach:

Najlepszy aktor (BET Awards - Mahershala Ali), Najlepszy serial w nowych mediach (Saturn Awards – Luke Cage), Najlepszy scenariusz w serialu dramatycznym (Czarne Szpule dla Telewizji - Cheo Hodari Coker, odcinek Chwila prawdy), Najlepszy występ gościnny w serialu dramatycznym (Czarne Szpule dla Telewizji - Mahershala Ali)

Długo czekaliśmy na konkrety drugiego sezonu, ale najnowsza zajawka zapowiada datę premiery – Luke Cage powróci 22 czerwca. Identycznie jak w przypadku poprzedniej historii w tym dniu poznamy 13 epizodów.

Na dobry początek możecie spojrzeć na zajawkę… Choć możecie mieć pewność, że to dopiero początek kampanii marketingowej.

Tagi: data premiery luke cage netflix teaser zwiastun