Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 04.03.2018 10:00
E-sport. Legia współpracuje z Faze Clan!
1194V

E-sport. Legia współpracuje z Faze Clan!

Legia Warszawa wchodzi w e-sport na całego, czego dowodem była specyficzna prezentacja, jaka odbyła się w trakcie IEM 2018

Na Intel Extreme Masters 2018 działo się bardzo dużo. Naszą relację tej imprezy możecie przeczytać dzięki Wojtkowi oraz Igorowi, którzy byli na miejscu.

IEM 2018 Katowice CS: GO. Relacja, wyniki, live-stream. Fnatic vs. FaZe Clan w finale!

Dla nas może jednak bardziej interesujące, niż same wyniki turnieju, okazało się potwierdzenie współpracy warszawskiego klubu sportowego z amerykańską organizacją e-sportową Faze Clan.

Przed półfinałem na oficjalnym profilu Legii na Twitterze pojawił się zwiastun, tymczasem w samym półfinale członkowie drużyny Faze wystąpili w koszulkach z herbem warszawskiego klubu. 

Oczywiście informacje odnośnie zainteresowania Dariusza Miodulskiego e-sportem, właściciela klubu piłkarskiego Legii, napływały już od dawna (w tym doniesienia o tym, że nabył część udziałów Faze Clan), jednak jego współpraca ze światową marką, jaką jest ta amerykańska organizacja, to gruba rzecz. Nikt już chyba nie ma wątpliwości, jak istotny staje się e-sport również w naszym kraju.

Póki co, na tej swoistej demonstracji się skończyło, dlatego czekamy na dalsze, oficjalne ogłoszenia odnośnie współpracy Legii z Faze. Amerykanie dostali się do finału i będą walczyli dziś o godzinie 17:00 z drużyną Fnatic. Zobaczymy, czy ponownie wystąpią we wspomnianych koszulkach i czy pójdzie za tym jakiś komunikat.

Tagi: