Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 03.03.2018 14:36
Rainbow Six: Siege. Rok trzeci przynosi zmiany w systemie Punktów Rozgłosu
1985V

Rainbow Six: Siege. Rok trzeci przynosi zmiany w systemie Punktów Rozgłosu

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege nadal ma się bardzo dobrze i nadal jest rozwijany przez Ubisoft. Wraz z początkiem trzeciego roku funkcjonowania gry, francuska korporacja postanowiła wprowadzić zmiany we wszystkich edycjach gry związane z wewnętrzną walutą, które nie spodobają się wielu fanom.

Zmiana związana jest ściśle z tym, co można dostać w ramach każdej z pięciu dostępnych edycji gry. Oferują one różny poziom dostępu do zawartości Rainbow Six: Siege. Inne, niedostępne w ramach danej wersji, rzeczy można kupować za in-game'ową walutę zwaną Punktami Rozgłosu (Renown Points)

Rainbow Six: Siege będzie rozwijane przez następne 10 lat. Twórcy nie myślą o kontynuacji i szykują nowy tryb

Od 6 marca gracze, którzy kupili lub już posiadają jedną z czterech edycji (Standard, Advance, Gold lub Complete) zauważą, że koszt Punktów Rozgłosu dla dwudziestki oryginalnych operatorów całkowicie zniknie. Będą oni dostępni na starcie, dla każdego posiadacza jednej z tych wersji, podczas gdy za postaci DLC nadal trzeba będzie płacić wspomnianymi punktami. Posiadacze piątej edycji, Starter Edition, otrzymają po 6 marca sześciu losowych operatorów za darmo (z 12 wybranych), ale nie obejmuje to osób, które już posiadają tę wersję. Niestety posiadacze Starter Edition nie mają też możliwości upgrade'u swej edycji do innej wersji gry.

Oczywiście sprawa jest dość frustrująca dla dotychczasowych graczy, którzy poświęcili mnóstwo czasu na zebranie Punktów Rozgłosu, żeby odblokować oryginalną ekipę operatorów. Na domiar złego Ubisoft nie będzie oferował tym klientom zwrotu punktów, zasłaniając się ograniczeniami technicznymi. 

Wszystkie te zmiany nadejdą 6 marca i rzecz jasna są ukłonem w stronę nowych graczy. Szkoda tylko, że przy tym wszystkim Francuzi zapomnieli nieco o najwierniejszych, wieloletnich fanach, którzy dźwigali Rainbow Six: Siege na swoich barkach...

Źródło: https://www.polygon.com/2018/3/2/17072204/rainbow-six-siege-editions-year-3-starter-standard

Tagi: