Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.02.2018 17:00
Rainbow Six: Siege będzie rozwijane przez następne 10 lat. Twórcy nie myślą o kontynuacji i szykują nowy tryb
2208V

Rainbow Six: Siege będzie rozwijane przez następne 10 lat. Twórcy nie myślą o kontynuacji i szykują nowy tryb

Ubisoft ma wielkie plany związane z Rainbow Six: Siege. Firma zamierza rozwijać tytuł przez kolejne lata i wrzucać do propozycji kolejnych operatorów. Jednocześnie otrzymaliśmy zapowiedź kolejnego wariantu zabawy.

Od samego rana mogliście spojrzeć na witrynie na fragmenty ze zmagań zatytułowanych Outbreak. Pod tą nazwą deweloperzy ukrywają rozgrywkę, która przypomina „taktyczne Left 4 Dead”

Rainbow Six: Siege. Tryb z zombiakami inspirowany Left 4 Dead. Zwiastun i gameplay z Outbreak

Zwrot „taktyczne Left 4 Dead” nie pojawia się tutaj bez przyczyny, bo pierwsze redakcje, które otrzymały dostęp do dodatkowej zawartości właśnie w taki sposób określają rozgrywkę. Twórcy podobno prezentują fantastyczną zabawę dla trzech osób i gracze mogą szykować się na ekscytującą walkę z potworami.

Outbreak będzie oczywiście darmowym dodatkiem, ale to nie koniec atrakcji. Ubisoft na właśnie zakończonym turnieju potwierdził, że  Rainbow Six: Siege to inwestycja długoterminowa:

„Już kilkakrotnie informowaliśmy, że naszą wizją dla tej gry jest przygotowanie 100 operatorów. Dziś mamy 36 operatorów, rok 3 przyniesie kolejnych 8 żołnierzy. To 100 jest symbolem długowieczności, jaką chcemy mieć dla tej produkcji. Mówimy to bardzo głośno – nie planujemy kontynuacji. Będziemy rozwijać grę przez następne 10 lat.”

Są to niezwykle ciekawe słowa, które potwierdzają wcześniejsze informacje. Ubisoft faktycznie zamierza przez bardzo długi czas rozwijać swoją strzelankę i jest to na pewno kapitalna wiadomość dla fanów tej propozycji.

Twórcy przygotowują również dodatkowy tryb, który trafi do graczy podczas trzeciego sezonu – „Pick & Ban” to rozgrywka znana profesjonalistom. Na początku zmagań zawodnicy banują po dwóch operatorów, których przez cały mecz nie mogą wykorzystać przeciwnicy. Takie zmagania obowiązują już podczas oficjalnych rozgrywek Rainbow Six Siege Pro Leagues, ale wkrótce propozycja będzie dostępna dla wszystkich.

Poniżej zobaczycie czysty gameplay z Outbreak:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: