Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.03.2018 14:28
Donald Trump spotka się z twórcami gier
1075V

Donald Trump spotka się z twórcami gier

Amerykanie wciąż dyskutują na temat brutalnych gier wideo i do dyskusji postanowił włączyć się Donald Trump. Prezydent Stanów Zjednoczonych zapowiedział spotkanie z przedstawicielami branży gier.

Na przełomie dwóch ostatnich tygodni kilkukrotnie wspominałem o ostrych reakcjach Donalda Trumpa na wydarzenia z Parkland, gdzie 19-latek użył karabinu półautomatycznego i zastrzelił 17 osób. Zdaniem prezydenta Stanów Zjednoczonych problemem są gry wideo.

Nastolatek z zakazem gry w brutalne gry

Donald Trump zdecydował się aktywnie włączyć do dyskusji na temat dostępu do broni palnej w Stanach Zjednoczonych, jednak zdaniem prezydenta USA dużym problemem są również brutalne gry wideo, które mogą być główną przyczyną strzelanin w szkołach.

Podczas konferencji prasowej sekretarka Białego Domu – Sarah Sanders – zapowiedziała serię spotkań, których zadaniem jest omówienie wpływu brutalnych gier na graczy:

„W przyszłym tygodniu Donald Trump spotka się z przedstawicielami branży gier wideo, by zobaczyć, co można zrobić w tym temacie. Będzie to ciągły proces. To coś, co nie zostanie rozwiązane w jedną noc.”

Trudno powiedzieć, w jaki sposób te spotkania mogą wpłynąć na naszą branżę, jednak pewnie w przyszłym tygodniu będziemy informować naszych czytelników o planach Białego Domu. Wkrótce powinniśmy również poznać przedstawicieli gier wideo, którzy spotkają się z prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Źródło: https://venturebeat.com/2018/03/01/president-trump-to-meet-with-game-industry-about-gun-violence-next-week/

Tagi: