Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.03.2018 19:31
Battlefield 2 w październiku? Gra ma zaprowadzić graczy do czasów II wojny światowej
2321V

Battlefield V w październiku? Gra ma zaprowadzić graczy do czasów II wojny światowej

Wiele na to wskazuje, że DICE nie szykuje dla nas wielkiej niespodzianki. W październiku na rynku ma zadebiutować Battlefield 2, który zaprowadzi śmiałków do czasów II wojny światowej. Ta decyzja została podjęta kilka lat temu.

Nie jest to oficjalna informacja, jednak ostatnie plotki sugerowały taki przebieg wydarzeń, a dodatkowo dzisiaj otrzymaliśmy kolejne potwierdzenie doniesień. Redakcja Venturebeat potwierdza przygotowanie Battlefield 2.

Battlefield 2018 może zostać ujawniony wkrótce. DICE pracuje nad zwiastunem

Battlefield 2 ma zadebiutować w tym roku, więc gracze mogą szykować się na powrót do czasów II wojny światowej – tę informację otrzymali dziennikarze Venturebeat od swoich informatorów z Electronic Arts, którzy oczywiście chcą pozostać anonimowi.

Według Venturebeat już wkrótce odbędzie się pierwsza prezentacja gry, która zadebiutuje na rynku przed końcem roku – gotówkę możecie szykować na październik, ponieważ już wcześniej Electronic Arts potwierdziło nadejście „nowego Battlefielda” właśnie w tym miesiącu.

Warto zaznaczyć, że zdaniem przecieków, Electronic Arts oraz DICE podjęli tę decyzję już kilka lat temu – deweloperzy oraz wydawca doskonale zdawali sobie sprawę, że najwyższy czas uciec od współczesnych shooterów, jednak autorzy na początku nie chcieli wrzucać graczy do czasów II wojny światowej. Firmy miały obawiać się, że Battlefield 1 może nie zyskać odpowiedniej popularności, więc zawsze w zanadrzu miał znajdować się Battlefield 2.

Dzisiaj już wiemy, że Battlefield 1 to ogromny sukces, który odnotował 25 mln graczy na całym świecie, a jednocześnie jest to druga najlepiej sprzedająca się gra wideo w 2016 roku w Stanach Zjednoczonych. Sukces BF1 miał tylko i wyłącznie upewnić EA oraz DICE, że warto sięgać po Battlefield 2.

W grudniu informowałem naszą społeczność o Battlefield: Bad Company 3 i gra podobno znajduje się w „rezerwie”. Gdy gracze będą chcieli ponownej zmiany (jak to było w przypadku współczesnych shooterów), to DICE ma wyciągnąć asa z rękawa i wrzucić graczy do Wietnamu.

[Aktualizacja #1]

Redakcja otrzymała nawet screen, który pokazuje "Battlefield V". Trudno powiedzieć, czy jest to "nazwa kodowa" (dla deweloperów), czy też Battlefield 2 była używana wcześniej przed twórców, a gra otrzyma nazwę Battlefield V.

Battlefield V

Źródło: https://venturebeat.com/2018/03/01/new-battlefield-2-follows-call-of-duty-back-to-world-war-ii-this-year/

Tagi: