Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.03.2018 20:07
Sea of Thieves jest unikalną produkcją. Rare: „nie ma podobnej gry”
1027V

Sea of Thieves jest unikalną produkcją. Rare: „nie ma podobnej gry”

W marcu będziemy świadkami wielkiej premiery produkcji Rare. Twórcy przez wiele lat pracowali nad piracką przygodą, która zostanie udostępniona pod koniec miesiąca. Brytyjczycy są pewni unikalności swojej gry i zapowiadają wyjątkowe doświadczenie dla wszystkich graczy.

Sea of Thieves zebrało sporo pochwał podczas testów, dzięki którym Rare jest pewne sukcesu swojej nowej marki. Autorzy przygotowują się do premiery i zapowiadają wyjątkowe atrakcje dla posiadaczy Xboksów One i komputerów osobistych.

Sea of Thieves (Xbox One, PC). Premiera, cena, wymagania

W najnowszym numerze EDGE można znaleźć sporo ciekawych informacji o Sea of Thieves, jednak to słowa Mike’a Chapmana są bez wątpienia najbardziej interesujące. Rare jest pewne, że tworzy unikalną rozgrywkę, która może zwojować rynek:

„Jestem stronniczy, ale właściwie nie sądzę, by istniała inna gra taka jak Sea of Thieves. Nawet jeśli Rare nigdy wcześniej tak naprawdę nie tworzyło gry sieciowej, to sądzę, że to multiplayer inna niż wszystkie inne.”

Deweloper podkreślił, że jego zespołowi udało się stworzyć gameplay, który zachęca graczy do wspólnej gry, ponieważ piraci chętnie dzielą się swoimi rejsami i doświadczeniem. Zdaniem Chapmana brak ograniczeń wynikających z poziomów jest wielkim atutem Sea of Thieves:

„Mam tutaj na myśli, to że gracze dzielą się rejsami. Sądzę, że levelowanie jest czymś złym w innych grach. To najlepszy element w Sea of Thieves. Chcesz się bawić z graczami na innych poziomach, chcesz poczuć: „Oni mają coś do czego ja nie mam jeszcze dostępu”. A dzięki nawiązaniu kontaktu z innymi, pojawiają się takie historie: „Jak Sparrow ma mapę do Fountain of Youth, ale potrzebuje załogi, by się tam dostać”.”

Rare zrezygnowało ze sztucznego zamykania graczy z wysokim poziomem, ponieważ tacy gracze mogą zaprosić do zabawy mniej doświadczonych piratów i nauczyć ich nowych rzeczy, pokazać im wcześniej niedostępne miejsca, czy też nawet zaprosić ich na wyjątkowe rejsy.

Status „Pirackiej Legendy” nie będzie tylko znaczkiem, ponieważ zawodnicy z tym statusem potrzebują zespołów do wykonywania swoich zadań i będą poszukiwać załogi – często niedoświadczonych majtków.

Źródło: https://wccftech.com/rare-theres-no-game-like-sea-of-thieves/

Tagi: pc Rare Sea of Thieves xbox one