Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.03.2018 14:31
Harry Potter: Hogwarts Mystery wygląda zdumiewająco dobrze. Gameplay zapowiada walki magów
5790V

Harry Potter: Hogwarts Mystery wygląda zdumiewająco dobrze. Gameplay zapowiada walki magów

Jeszcze w tym roku na rynku zadebiutuje zupełnie nowa produkcja, w której sympatycy Harry’ego Pottera trafią do Hogwartu. Warner Bros. zdecydowało się przedstawić pierwszy fragment rozgrywki i materiał może zainteresować sympatyków tego uniwersum.

Harry Potter: Hogwarts Mystery to gra przygotowana przez studio Jam City, które specjalizuje się w tworzeniu gier na urządzenia mobilne. W głównej mierze deweloperzy opracowują produkcję free-2-play z małymi płatnościami.

Harry Potter: Hogwarts Mystery na zwiastunie

Warner Bros. zdecydowało się zatrudnić wspomniane studio, by deweloperzy opracowali wielki tytuł w świecie Harrego Pottera. Pozycja zmierza na smartfony oraz tablety i podczas rozgrywki gracze wcielą się w zupełnie nową postać – rozbudowany kreator pozwoli na stworzenie własnego bohatera.

Następnie zostaniemy przydzieleni do jednej ze szkoły magii, a później będziemy podnosić swoje umiejętności na różnych lekcjach. Autorzy zaznaczają, że wydarzenia zostały umiejscowione „pomiędzy narodzinami Harrego a jego przyjęciem do Hogwartu”, a dokładnie gdy to Nymphadora Tonks oraz Bill Weasley byli studentami.

Najnowszy materiał wygląda naprawdę dobrze. Autorzy wykorzystają oczywiście panele dotykowe, pozwolą nam czarować, nauczymy się kolejnych zaklęć i oczywiście przeżyjemy rozbudowane historie.

Nadal żałuję, że Warner Bros. nie decyduje się na stworzenie podobnego tytułu na konsole, jednak nie powinno nas to specjalnie dziwić – w końcu gry na iOS oraz Androida cieszą się ogromną popularnością.

Tagi: gameplay Harry Potter: Hogwarts Mystery Jam City trailer Warner Bros. zwiastun