Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.03.2018 13:35
Ekstraklasa wchodzi w esport. Nadciągają profesjonalne rozgrywki
596V

Ekstraklasa wchodzi w esport. Nadciągają profesjonalne rozgrywki

Sympatycy sportów elektronicznych oraz piłki nożnej będą wkrótce uczestniczyć w wyjątkowych zmaganiach. Ekstraklasa oficjalnie stawia na „strategiczny rozwój w esporcie” i jeszcze w 2018 roku będziemy świadkami rozgrywek ligowych.

Sporty elektroniczne cieszą się popularnością na całym świecie, więc mogliśmy się spodziewać, że również nasza rodzima Ekstraklasa doceni zmagania graczy. Choć już wcześniej Zbigniew Boniek w dość niefortunnych słowach określił tę branżę, to jednak nawet prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zapowiedział otwarcie się na graczy.

Zbigniew Boniek: esport to świadectwo pewnej patologii

Dzisiaj możemy oficjalnie zapowiedzieć, że jeszcze w 2018 roku będziemy świadkami rozgrywek ligowych przygotowanych przez Ekstraklasę oraz Lagardere Sports Poland. Obie firmy mają wspólnie pracować nad stworzeniem modelu biznesowego oraz przyszłego formatu esportowego w Ekstraklasie!

Prezes zarządu Ekstraklasy – Marcin Animucki – nie ukrywa, że jego firma dostrzega ogromny potencjał w esporcie:

„Widzimy ogromny potencjał esportu , dlatego chcemy podejść do tematu w pełni profesjonalnie i maksymalnie wykorzystać możliwości promocji ligi za pośrednictwem wirtualnych rozgrywek. Z tego względu postanowiliśmy związać się ze światowym graczem, który może pochwalić się szerokim doświadczeniem na tym polu. Wspólnie chcemy stworzyć przyszłościowy projekt atrakcyjny dla klubów, kibiców, a także sponsorów, reklamodawców i nadawców.”

Zmaganiami esportowców zajmie się Lagardere Sports Poland, które we współpracy z Ekstraklasą stworzą rozgrywki i model funkcjonowania wirtualnej ligi piłkarskiej, które będzie w kolejnych latach prezentować najwyższy poziom.

W kilku słowach pomysł przedstawił prezes zarządu Lagardere Sports Poland, Andrzej Placzyński:

„Esportowa Ekstraklasa to odpowiedź na najnowsze trendy w marketingu sportowym i na zmianę w sposobie konsumowania mediów. Wspólnie z Ekstraklasą pracujemy nad autorskim formatem ligi łączącej świat piłki nożnej i esportu – nie tylko czerpiemy najlepsze wzorce z już istniejących tego typu projektów we Francji, w Holandii, czy w Australii, ale bierzemy też pod uwagę specyfikę lokalnego rynku i różne potrzeby wszystkich grup interesariuszy związanych z Ekstraklasą. Myślę, że można śmiało powiedzieć, że ten projekt to brakujący element polskiego esportu”

Warto na pewno zaznaczyć, że Ekstraklasa „badała grunt” już w lutym ubiegłego roku, gdy został przygotowany EKSTRAKLASA CUP 17. O zmaganiach w swoim czasie pisaliśmy na witrynie.

Źródło: http://ekstraklasa.org/aktualnosci/ekstraklasa-i-lagardere-sports-wspolnie-na-rynku-esportu-12660

Tagi: ekstraklasa esport fifa fifa 18 FIFA 19