Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.02.2018 17:06
Ion Maiden to staroszkolny FPS od twórców Duke Nukem 3D
1111V

Ion Maiden to staroszkolny FPS od twórców Duke Nukem 3D

Fani retro strzelanek z perspektywy pierwszej osoby mogą szykować się na wyjątkowy powrót do lat młodości. 3D Realms powraca i przygotowuje produkcję podobną do kultowego Duke Nukem 3D.

Ion Maiden to retro shooter przygotowany przez Voidpoint i 3D Realms. Autorzy inspirują się między innymi Duke Nukem 3D, ale jednocześnie produkcja jest ciekawym prequelem do Bombshell, czyli gry akcji z 2016 roku, którą również opiekowało się 3D Realms.

Koniec sporu o prawa do marki Duke Nukem - Gearbox Software wygrywa

Początkowo Ion Maiden był przygotowywany jako dodatek do Bombshell, jednak projekt rozrastał się z każdym kolejnym miesiącem, więc autorzy oraz wydawca zdecydowali się zaoferować graczom samodzielną produkcję. Możemy nawet podejrzewać, że problemem było przyjęcie tytułu z 2016 roku, który szczerze mówiąc nie trafił w serca szerokiej publiczności.  

Oczywiście łatwo tutaj można zauważyć różnice w perspektywie kamery, rozgrywce, czy też samym gatunku, ale obie pozycje łączy jedno – główna bohaterka. Zainteresowani ponownie wcielą się w Shelly "Bombshell" Harrison.  

Autorzy aktualnie skupiają się na pełnoprawnej historii, jednak nie ukrywają, że po premierze zamierzają przygotować tryb sieciowy. Dodatkowo gra otrzyma pełne wsparcie modów, więc fani na pewno zadbają o ciekawe rozszerzenia.

Ion Maiden trafi na rynek w III kwartale 2018 roku i gra będzie dostępna za około 68 zł.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: