Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.02.2018 14:37
Mutant Year Zero: Road to Eden wita się kapitalnym zwiastunem. Nadciąga spora ciekawostka dla fanów serii XCOM
1026V

Mutant Year Zero: Road to Eden wita się kapitalnym zwiastunem. Nadciąga spora ciekawostka dla fanów serii XCOM

W ostatnich dniach nie byliśmy specjalnie rozpieszczani przepięknymi zwiastunami CG, ale właśnie Funcom zapowiedział Mutant Year Zero: Road to Eden. Materiał nie prezentuje czystej rozgrywki, ale potrafi zachęcić do śledzenia informacji o grze.

Mutant Year Zero: Road to Eden to taktyczna gra przygodowa stworzona przez studio Bearded Lady, czyli zespół założony przez byłych deweloperów Hitmana oraz Payday. Produkcja została osadzona na post-ludzkiej Ziemi, a gameplay przypomina założenia znane z serii XCOM, ale autorzy zdecydowali się na eksplorację w czasie rzeczywistym.

Alder's Blood to połączenie XCOM, Bloodborne i Darkest Dungeon z Polski. Gra potrzebuje naszej pomocy

Opowieść zaprowadzi graczy do zniszczonego świata. Ekstremalne zmiany klimatyczne, światowy kryzys gospodarczy, śmiertelna pandemia i narastające napięcia między starymi i nowymi supermocarstwami sprawiły, że pierwszy raz od 1945 roku wykorzystano broń jądrową w konflikcie zbrojnym. W konsekwencji nim opadł kurz, na planecie wyginęli wszyscy ludzie, ale pojawili się mutanci.

Podczas historii gracze przejmą kontrolę nad ekipą przypadkowych bohaterów – Dux to chodząca i gadająca kaczka, a Bormin to dzik z poważnymi problemami z gniewem. Deweloperzy zapowiadają bardzo rozbudowaną sferę taktyczną, ale jednocześnie istotnym elementem tytułu będzie fabuła, która nie będzie tylko i wyłącznie dodatkiem do walki.

Mutant Year Zero: Road to Eden zostanie wydana w 2018 roku na PlayStation 4, Xboksach One i komputerach osobistych.

Na dobry początek otrzymaliśmy kilka screenów oraz kapitalny zwiastun – oglądajcie!

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: