Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.02.2018 18:06
Nowe odsłony Final Fantasy mogą trafić na PC. Square Enix chce przenosić swoje kolejne gry
575V

Nowe odsłony Final Fantasy mogą trafić na PC. Square Enix chce przenosić swoje kolejne gry

Sympatycy rozgrywki na PC mogą szykować maszyny do ciężkiej pracy. Square Enix zamierza z wielką przyjemnością wrzucać swoje największe hity na kolejne platformy i firma z uśmiechem przygląda się scenie komputerów osobistych. To dobra wiadomość dla fanów uniwersum Final Fantasy.

Final Fantasy XII: The Zodiac Age trafiło na PC, a Final Fantasy XV zmierza na tę platformę, ale to nie ostatnie tytuły z tego uniwersum, które zawędrują na "blachę".  

Final Fantasy XV z bohaterem Half-Life 

Takeshi Aramaki oraz Kenichi Shida dyskutowali z dziennikarzem GameWatcher na temat Final Fantasy XV, ale redaktor zdecydował się zapytać, czy jest szansa, aby kolejne odsłony Final Fantasy (w tym oczywiście Final Fantasy VII Remake) trafił również na komputery osobiste? Deweloperzy nie mogli oczywiście odpowiedzieć bezpośrednio, ale ich słowa są bardzo interesujące:

„Nie mogę odpowiedzieć na to pytanie, ale z pewnością jako firma przeszliśmy do strategii, aby nasze gry funkcjonowały na jak największej liczbie różnych platform i docierały do jak największej bazy użytkowników. Jesteśmy w tym temacie bardziej aktywni niż w przeszłości, więc jest na to dobra okazja!”

Twórcy odrobili w ostatnich miesiącach zadanie domowe i dzięki pracy z zewnętrznym zespołem Square Enix mają sporo niezbędnego doświadczenia w przenoszeniu silnika Final Fantasy XV na różne rodzaje sprzętu i specyfikacji. W prostych słowach oznacza to, że każda kolejna gra tworzona przy użyciu silnika Luminous znacznie szybciej trafi na PC.

Możemy oczywiście przypuszczać, że w przypadku Final Fantasy VII Remake będziemy świadkami pewnej „ekskluzywności”, którą widzieliśmy już w przypadku Final Fantasy XII: The Zodiac Age, jednak patrząc na nową politykę Square Enix, nie będę specjalnie zaskoczony, gdy „Siódemka” wskoczy również na PC.

Źródło: https://www.gamewatcher.com/news/2018-23-02-square-enix-says-it-s-a-good-chance-that-future-final-fantasy-games-will-come-to-pc

Tagi: final fantasy pc Square Enix