Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.02.2018 14:02
Cyberpunk 2077 nie jest niczym ograniczony. CD Projekt RED chwali możliwość tworzenia świata
2224V

Cyberpunk 2077 nie jest niczym ograniczony. CD Projekt RED chwali możliwość tworzenia świata

CD Projekt RED skupia się teraz w głównej mierze na Cyberpunk 2077. Nad tytułem pracuje ogromny zespół i wielkim atutem dla deweloperów jest możliwość tworzenia własnej wizji świata. Tym razem autorzy nie są niczym ograniczeni. 

Przedstawiciele CD Projekt RED coraz chętniej wypowiadają się na temat swojego nowego projektu. W połowie miesiąca współzałożyciel CD Projektu wspomniał o prostej zasadzie, a teraz kilka słów o grze powiedzieli Adam Kiciński i Piotr Nielubowicz.

Cyberpunk 2077 będzie pełnowartościowym produktem na wiele godzin. CD Projekt RED o lootboxach

Prezes oraz wiceprezes CD Projektu pojawili się na Pareto Securities Gaming Seminar 2018 i podczas konferencji rozmawiali na temat Cyberpunk 2077, platformy GOG.com, czy też Gwinta. Przedstawiciele korporacji nie ukrywali, że nad tym pierwszym tytułem pracuje ogromny zespół składający się z ponad 300 deweloperów.

Zdaniem Kicińskiego oraz Nielubowicza dużym atutem prac nad Cyberpunk 2077 jest brak jakichkolwiek ograniczeń – autorzy nie muszą zwracać uwagi na niektóre „detale”, ponieważ tym razem kreują całe uniwersum na nowo. To ich zadaniem jest przedstawić szerokiej publiczności świat, więc nie muszą zwracać uwagi na między innymi bohaterów – tak jak to było w przypadku Wiedźmina.

Cyberpunk 2077 jest „znacznie ambitniejszy” od Wiedźmin 3: Dziki Gon i tytuł zaoferuje „ręcznie kreowany, szczegółowy świat”. Studio pracuje nad „pełnoprawnym RPG z otwartą rozgrywką” i nie będzie to „lekka gra fabularna”.

Produkcja trafi na rynek „gdy będzie gotowa”, a jednocześnie studio chce nas zaskoczyć kampanią marketingową. Kiciński podkreślił, że nie powinniśmy oczekiwać „kampanii kampanii”, czyli zapowiedzi samej promocji, a po prostu pewnego dnia ruszy machina marketingowa, która ma nas wszystkich zachwycić.

Jednocześnie gracze nie mogą liczyć na jakikolwiek dodatek do Wiedźmin 3: Dziki Gon. Aktualnie to uniwersum zostało odłożone (jedynym wyjątkiem jest Gwint), lecz przedstawiciele CD Projektu podkreślają, że Wiedźmin był trylogią, więc nie powinniśmy oczekiwać Wiedźmina 4. Studio oczywiście wróci do tego świata, jednak wiele na to wskazuje, że za te kilka lat zostanie po prostu zapoczątkowana nowa seria.

Źródło: https://gamingbolt.com/cyberpunk-2077-promotional-campaign-will-start-one-day-as-a-surprise

Tagi: adam kiciński CD Projekt RED Cyberpunk 2077 piotr nielubowicz