Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.02.2018 18:38
Gry wideo winne przemocy. Donald Trump zamierza przyjrzeć się branży gier
1439V

Gry wideo winne przemocy. Donald Trump zamierza przyjrzeć się branży gier

Od ubiegłego tygodnia nie milkną w Stanach Zjednoczonych dyskusje na temat dostępności broni, przemocy oraz problemów młodzieży. Sytuację postanowił skomentować prezydent USA, który uważa, że najwyższy czas przyjrzeć się grom wideo.

14 lutego w Parkland doszło do tragedii. 19-letni, były uczeń gimnazjum użył półautomatycznego karabinu typu AR-15 i zaczął strzelać do uczniów oraz pracowników szkoły. Młody mężczyzna zabił 17 osób.

Dostęp nieletnich do gier dla dorosłych, wskazany jako przyczyna strzelanin w USA

Już w niedzielę wspominaliśmy na portalu o żywiołowym wystąpieniu gubernatora stanu Kentucky – Matta Bevina – który wezwał media, polityków oraz całe społeczeństwo do poważnej debaty, a teraz swoje 5 słów w temacie wypowiedział Donald Trump.

Prezydent Stanów Zjednoczonych miał okazję wypowiedzieć się podczas spotkania poświęconemu bezpieczeństwu w szkołach i zdaniem Trumpa – Internet, gry wideo oraz filmy mogą mieć wielki wpływ na młode umysły:

„Musimy spojrzeć na Internet, ponieważ wiele złych rzeczy dzieje się z naszymi dziećmi i ich młodymi umysłami, które wciąż się kształtują. I musimy coś z tym zrobić, co oni widzą i jak to postrzegają. A także z grami wideo. Coraz więcej osób mówi o tym, że poziom przemocy w grach wideo naprawdę kształtuje myślenie młodych ludzi.”

Gry wideo zostały „przywołane do tablicy” nie pierwszy raz, ale od dawna polityk tej rangi nie zwrócił uwagi na naszą branżę. Nie możemy jednocześnie zapomnieć, że aktualny prezydent USA już w 2012 roku atakował naszą branżę w bardzo bezpośredni sposób:

„Brutalne gry wideo i ich gloryfikacja muszą zostać zatrzymane! To tworzy potwory!”

Sytuacja w Stanach Zjednoczonych jest napięta, więc w najbliższych dniach wielokrotnie gry mogą powrócić na ustach wielu polityków, więc warto przyglądać się sytuacji.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2018-02-23-trump-decries-violent-games-after-school-shooting

Tagi: brutalne gry wideo brutalność donald trump stany zjednoczone