Metal Gear Survive. Za każdy dodatkowy slot na save'a Konami każe płacić 10 dolarów

News
2534V
Metal Gear Survive. Za każdy dodatkowy slot na save'a Konami każe płacić 10 dolarów
Bartosz Dawidowski | 23.02.2018, 09:18

Metal Gear Survive ląduje dziś na rynku europejskim (Amerykanie grają już od kilku dni). Niestety w grze występuje waluta, którą można kupić tylko za prawdziwe pieniądze, a nie poprzez normalną rozgrywkę.

Konami zmusza graczy do wydania aż 10 dolarów za możliwość utworzenia drugiej postaci w Metal Gear Survive. Gracze, którzy chcieliby zachować obecnego zawodnika i stworzyć sobie drugą, niezależną postać, muszą zapłacić za taką przyjemność 10 dolarów. Tyle kosztuje w sklepiku gry 1150 monet SV. Konami wyceniło każdy dodatkowy slot na save'a na... 1000 monet SV.

Recenzja Metal Gear Survive

To oczywiście nie pierwszy raz w dziejach gier, gdy wydawcy próbują zdzierać w ten sposób kasę z graczy. Takie akcje z "save-slotami" ograniczały się jednak raczej tylko do gier MMO free-to-play.

W ostatnich latach, przy ogromnej nagonce np. na system mikrotransakcji w nowym Star Wars: Battlefront, mogłoby się wydawać, że korporacje skończą takie praktyki, biorąc przykład z tego jak mikropłatności rozwiązane są np. w Overwatch (gdzie płatności ograniczają się tylko do przedmiotów kosmetycznych). Niestety jak widać Konami jest odporne na branżowe trendy, bo inaczej sytuacji ze slotami na save'y w Metal Gear Survive chyba nie da się nazwać.

Za informację dziękuję użytkownikowi Azura.

Źródło: własne

Komentarze (133)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych