Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.02.2018 17:33
Sledgehammer Games traci dwóch współzałożycieli. Producenci Call of Duty: WWII z awansami
561V

Sledgehammer Games traci dwóch współzałożycieli. Producenci Call of Duty: WWII z awansami

Glen Schofield oraz Michael Condrey nie będą odpowiedzialni za nowe produkcje z serii Call of Duty od Sledgehammer Games. Współzałożyciele studia zostali docenieni za pracę i zmierzą się z nowymi wyzwaniami.

Sledgehammer Games zostało założone w 2009 roku przez Glena Schofielda oraz Michaela Condrey’ego, którzy zdecydowali się opuścić Visceral Games. Ich Dead Space został ciepło przyjęty i deweloperzy nie musieli długo czekać na konkretnego wydawcę, który przyjął ich z otwartymi ramionami.

Eric Hirshberg rezygnuje z funkcji prezesa Activision. Szef Call of Duty i Destiny

W 2011 roku zadebiutowało Call of Duty: Modern Warfare 3, które pomagało stworzyć właśnie Sledgehammer Games, ale deweloperzy otrzymali swobodę twórczą dopiero w 2014 roku – studio na początku zaoferowało graczom Call of Duty: Advanced Warfare. Ich ostatni projekt to Call of Duty: WWII, które zostało docenione przez graczy oraz krytyków.

To właśnie sukces gry umiejscowionej w czasach II wojny światowej sprawił, że Glen Schofield oraz Michael Condrey otrzymali awanse:

„Po niesamowitym sukcesie Call of Duty: WWII, Glen Schofield oraz Michael Condrey postanowili przejść z Sledgehammer Games do nowych obowiązków wykonawczych w Activision. Dziękujemy Glenowi i Michaelowi za ich wspaniałą pracę nad marką Call of Duty i z niecierpliwością czekamy na kontynuację współpracy z nimi w ich nowych rolach.”

Powyższe słowa to oficjalna informacja wydana przez Activision, jednak warto zwrócić uwagę, że tym razem wydawca nie odsunął szefów studia od „koryta”. Glen Schofield oraz Michael Condrey wydali również oświadczenia, w których podkreślają, że są bardzo podekscytowani z nowego rozdziału w ich karierach.

Nowym szefem Sledgehammer Games został Aaron Halon, który również zakładał studio i ma 20-letnie doświadczenie w tworzeniu gier.  

Źródło: https://www.pcgamer.com/sledgehammer-co-founders-glen-schofield-and-michael-condrey-have-left-the-studio

Tagi: Activision Call of Duty: WWII Sledgehammer Games