Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.01.2018 13:32
Eric Hirshberg rezygnuje z funkcji prezesa Activision. Szef Call of Duty i Destiny
657V

Eric Hirshberg rezygnuje z funkcji prezesa Activision. Szef Call of Duty i Destiny

Po wielu latach sukcesów i podbijania kolejnych rynków, Eric Hirshberg zdecydował się nie przedłużać umowy z Activision. Wydawca musi znaleźć nowego szefa, który zajmie się rozwijaniem marek Call of Duty oraz Destiny.

Eric Hirshberg dołączył do Activision w 2010 roku, a wcześniej był jednym z dyrektorów generalnych i głównym dyrektorem kreatywnym w agencji reklamowej Deutsch.

Donald Trump informuje o sprzedaży Norwegii myśliwców z Call of Duty

To właśnie za jego „panowania” Activision rozwinęło swoje skrzydła i zaczęło podbijać kolejne rynki. Eric Hirshberg stoi za sukcesem takich marek jak Call of Duty, Destiny, czy też nawet Skylanders. To bez wątpienia ogromna strata dla korporacji, która musi teraz znaleźć nowego lidera.

Wydarzenie skomentował Bobby Kotick, dyrektor generalny Activision Blizzard, który nie ukrywał, że Hirshberg wykonał kawał dobrej roboty:

„On jest inspirującym liderem, a my wszyscy będziemy tęsknić za jego kreatywnością i nieustępliwością. Opuszcza zespół, marki i biznes w doskonałej kondycji i ma on moje pełne poparcie oraz uznanie.”

Kilka ciepłych słów wypowiedział również Eric Hirshberg, ale aktualnie prezes Activision nie zdecydował się zdradzić, gdzie zamierza teraz pracować. Możemy jednak śmiało uznać, że Amerykanin zostawia firmę w wyjątkowym momencie, gdy dwie główne marki – Call of Duty oraz Destiny cieszą się fantastyczną popularnością.

Activision potwierdziło poszukiwanie nowego prezesa. 

Źródło: http://www.gamesindustry.biz/articles/2018-01-18-hirshberg-stepping-down-as-activision-publishing-ceo

Tagi: