Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 21.02.2018 12:14
Tim Schafer. Autor Secret of Monkey Island i Psychonauts zaszczycony nagrodą BAFTA 2018
432V

Tim Schafer. Autor Secret of Monkey Island i Psychonauts zaszczycony nagrodą BAFTA 2018

Znamy już zwycięzców w poszczególnych kategoriach nagród BAFTA 2018. Co jednak z grami? W tym roku największy zaszczyt przypada autorowi kultowych przygodówek point-n-click, takich jak Grim Fandango i The Secret of Monkey Island.

Wiemy już, że 12 kwietnia 2018 roku, w trakcie gali British Academy Game Awards Tim Schafer odbierze nagrodę z kategorii BAFTA Fellowship. To ogromne wyróżnienie za cały dorobek życiowy danego autora. Wcześniej taki zaszczyt przypadł Johnowi Carmackowi, Gabe'owi Newellowi i Shigeru Miyamoto.

"Jestem zaszczycony i zaskoczony nagrodą BAFTA Fellowship. Docenianie przez BAFTA kreatywności i silnych scenariuszy w grach wideo miało bardzo pozytywny wpływ na nasze medium. Jestem im za to niezwykle wdzięczny i za to, że zostałem przez nich dostrzeżony" - powiedział Tim Schafer.

Założyciel Double Fine ma na swoim koncie kilka klasycznych produkcji, uznawanych przez fanów za najlepsze gry w swoim gatunku. Chodzi tu oczywiście o Grim Fandango, serię Monkey Island, Psychonauts czy Full Throttle. Obecnie Tim Schafer pracuje nad kontynuacją marki Psychonauts.

Dotychczas rozdano nagrody BAFTA Fellowship za całokształt twórczości dla następujących twórców gier: Will Wright, Nolan Bushnell, Shigeru Miyamoto, Peter Molyneux, Gabe Newell, David oraz John Carmack.

 

Tagi: bafta bafta 2018 Grim Fandango tim schafer