Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.02.2018 13:30
Dark Souls Remastered w polskiej wersji językowej na PlayStation 4 i Xbox One. Co z wersją na Nintendo Switch?
2640V

Dark Souls Remastered w polskiej wersji językowej na PlayStation 4 i Xbox One. Co z wersją na Nintendo Switch?

Dobra wiadomość dla sympatyków rozgrywki z polskimi napisami. Poznaliśmy wydawcę, który zadba o sprowadzenie do naszego kraju Dark Souls Remastered w wersji na PlayStation 4 i Xboksa One. Małym problemem może okazać się wersja na Nintendo Switcha.

From Software wciąż nie zaprezentowało swojej nowej produkcji, więc sympatycy tego studia wyczekują na Dark Souls Remastered. Dla wielu graczy będzie to sympatyczny powrót do wyjątkowej produkcji Japończyków.

Dark Souls Remastered na Nintendo Switch tworzony przez Chińczyków. Znane studio odpowiada za port

Nad Dark Souls Remastered nie pracuje From Software, ponieważ Bandai Namco wynajęło dwa studia – polski QLOC tworzy edycję na PlayStation 4 i Xboksa One, a chiński Virtuos pracuje nad wersją przeznaczoną na Nintendo Switcha.

Dzisiaj możemy potwierdzić, że Dark Souls Remastered wyląduje w Polsce dzięki wydawnictwu Cenega, które to zadba o wrzucenie na półki sklepowe edycji na konsole Microsoftu oraz Sony. Posiadacze tych urządzeń mogą oczekiwać polskiej wersji językowej (napisy).

Pewnym problemem może okazać się wersja przeznaczona na Nintendo Switcha. Już wcześniej pojawiły się głosy, według których nad portem czuwa Nintendo i to właśnie ta firma będzie zajmować się dystrybucją Dark Souls Remastered na NS.

Podobną sytuację widzieliśmy w przypadku The Elder Scrolls V: Skyrim – tytułem na duże urządzenia opiekowała się Cenega i na PlayStation 4 oraz Xboksa One otrzymaliśmy polskie napisy, ale Nintendo dbało o edycję na Nintendo Switcha i jak wiadomo ubiegłoroczna premiera została pozbawiona polonizacji.

Nie mogę oczywiście aktualnie potwierdzić, czy Dark Souls Remastered na Nintendo Switch trafi do nas z polskimi napisami, jednak warto przygotować się na najgorsze.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Bandai Namco Dark Souls Remastered nintendo Switch pc playstation 4 qloc xbox one