Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.02.2018 16:32
Dark Souls Remastered na Nintendo Switch tworzony przez Chińczyków. Znane studio odpowiada za port
1326V

Dark Souls Remastered na Nintendo Switch tworzony przez Chińczyków. Znane studio odpowiada za port

From Software oraz Bandai Namco nie zdecydowało się na przeniesienie Dark Souls na nowe urządzenia, więc wydawca znalazł dwa zespoły pracujące nad portami. Polacy przygotowują dużą wersję, a Chińczycy pracują nad małą edycją.

W dniu zapowiedzi Dark Souls Remastered miałem okazję wspomnieć, że wersję na PlayStation 4, Xboksa One i komputery osobiste jest przygotowywana przez Polaków – QLOC pracuje nad oczekiwaną przygodą.

Dark Souls: The Age of Fire. Nowe, piękne komiksy przed premierą remastera

Wydawca nie potwierdził zespołu pracującego nad wersją przeznaczoną na Nintendo Switcha, ale dzisiaj informacja pojawiła się w Sieci – chińskie Virtuos tworzy Dark Souls Remastered na konsolę Nintendo.

To właśnie ta ekipa odpowiada za między innymi:

  • L.A. Noire - PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch
  • Assassin's Creed : The Ezio Collection - PlayStation 4, Xbox One
  • Final Fantasy XII: The Zodiac Age - PlayStation 4, PC
  • Batman: Return to Arkham - PlayStation 4, Xbox One

Studio zatrudnia ponad 1200 deweloperów, którzy pracują w pełnym wymiarze godzin i specjalizują się w kreowaniu produkcji AAA na konsole, telefony oraz wirtualną rzeczywistość.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że L.A. Noire na Nintendo Switch zostało ciepło przyjęte i zgarnęło oceny na poziomie 79%. Wersja na PlayStation 4 (76%) oraz Xboksa One (77%) zgarnęły odrobinę gorsze noty.

Źródło: Twitter.com

Tagi: