Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.02.2018 14:50
Sniper: Ghost Warrior 3 z dobrym wynikiem. CI Games zwalnia i szuka deweloperów do Lords of the Fallen 2
933V

Sniper: Ghost Warrior 3 z dobrym wynikiem. CI Games zwalnia i szuka deweloperów do Lords of the Fallen 2

CI Games podało oficjalne wyniki sprzedaży Sniper: Ghost Warrior 3, a jednocześnie studio przedstawiło dokładne plany dotyczące dalszej działalności. Nie jest to dobra wiadomość dla większości deweloperów, którzy muszą szukać nowego pracodawcy.

Sniper: Ghost Warrior 3 trafił na rynek 25 kwietnia, ale gra w dniu premiery cierpiała na wiele błędów, przez które tytuł nie mógł liczyć na fantastyczne oceny. Mimo to po niespełna 12 miesiącach od debiutu – produkcję kupiło 1 milion graczy na całym świecie.

CI Games w bardzo dobrej sytuacji finansowej. Studio zdradza plany - 3 gry do 2020 roku

„Sniper Ghost Warrior 3 był największym tytułem, jaki kiedykolwiek stworzyliśmy i wydaliśmy. Pomimo przeciętnego przyjęcia tytułu przez media zaraz po premierze, kontynuowaliśmy ciężką pracę nad ulepszeniem gry. Udało nam się dopracować grę i zakończyć projekt z sukcesem.”

Powyższe słowa wypowiedział Marek Tymiński, Prezes CI Games, który jednocześnie zaznaczył, że grupa CI Games wypracowała ponad 100 mln zł przychodów ze sprzedaży i dysponuje ponad 10 mln zł środków własnych i korzystne finansowanie bankowe o wartości 35 mln zł. Ten budżet ma pozwolić na rozwijanie kolejnych tytułów.

Nie możemy jednak mówić o samych pozytywach, ponieważ CI Games zdecydowało się na restrukturyzację – zespół deweloperski został zmniejszony do zaledwie 30 osób (spore zwolnienia w Warszawie i zamknięcie oddziału w Rzeszowie), a kolejne tytuły będą powstawać dzięki „rozległej sieci podwykonawców”:

„Decyzja o zmniejszeniu rozmiarów studia była najtrudniejszą decyzją, jaką podjąłem w ciągu ostatnich lat. Nigdy nie jest łatwo pozwolić odejść przyjaciołom i kolegom, z którymi pracowaliśmy od lat, jednak wierzę, że była to najlepsza decyzja by pozwolić Spółce ruszyć naprawdę do przodu. Jakość gier jest dla nas bardzo dużym priorytetem, nie tylko w kontekście nadchodzącej gry (tactical shooter), ale także dla każdej kolejnej gry, którą wprowadzimy na rynek. Trudności, które napotkaliśmy podczas tworzenia i premiery Sniper Ghost Warrior 3 były dla nas ogromną lekcją. Obecnie wierzymy w mniejsze, doświadczone zespoły jako podstawa odniesienia sukcesu w tej tak bardzo konkurencyjnej branży. Jednocześnie jesteśmy dumni z wysiłku naszego zespołu i szczerze chcemy podziękować wszystkim, którzy brali udział w pracach nad SGW3, ponieważ bez nich nie moglibyśmy nawet próbować dostarczyć graczom z całego świata grę kalibru AAA na trzy kluczowe platformy sprzętowe.”

Należy pamiętać, że CI Games już w ubiegłym roku zapowiedziało tworzenie oraz wydawanie wielu produkcji i teraz trwają rozmowy z zewnętrznymi zespołami, które mają współpracować z twórcami  Sniper: Ghost Warrior 3.

Niestety, prace nad Lords of the Fallen 2 nadal nie ruszyły, ponieważ CI Games wciąż nie znalazło studia, które zajmie się grą – aktualnie trwają rozmowy z „kilkoma uznanymi studiami”.

Źródło: http://cigames.com/ci-games-oglasza-dalsze-plany-rozwoju-strategicznej-restrukturyzacji-wewnetrznego-studia-deweloperskiego-1-milion-sprzedazy-sgw3/

Tagi: