Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.01.2018 13:31
CI Games w bardzo dobrej sytuacji finansowej. Studio zdradza plany - 3 gry do 2020 roku
1368V

CI Games w bardzo dobrej sytuacji finansowej. Studio zdradza plany - 3 gry do 2020 roku

Twórcy Lords of the Fallen oraz serii Sniper: Ghost Warrior oficjalnie zaprezentowali swoje plany na kolejne lata. Firma nie zwalnia i przygotowuje trzy produkcje, które mają trafić na rynek do końca 2020 roku.

Sniper: Ghost Warrior 3 nie zaprezentował oczekiwanej jakości, ale na szczęście studio może odetchnąć. Tytuł został naprawiony przez deweloperów, którzy zamierzają udostępnić fanom sieciowe zmagania.

Sniper Ghost Warrior 3 - recenzja gry

To dopiero początek pozytywnych informacji. CI Games nie zwalnia i do 2020 roku zamierza przygotować trzy produkcje o łącznej wartości około 100 mln zł:

„CI Games jest obecnie w bardzo dobrej sytuacji finansowej, a prace nad naszą najbliższą premierą realizujemy ze środków własnych. Zgodnie ze strategią, chcemy opierać nasz rozwój o bardziej zróżnicowane portfolio tytułów. Naszym celem w ciągu 3 lat jest inwestycja w minimum trzy istotne projekty o wartości ok. 100 mln zł łącznie, dlatego już od kilku miesięcy prowadziliśmy rozmowy dotyczące średnioterminowego finansowania bankowego, które właśnie zakończyliśmy podpisując umowę kredytową.”

Powyższe słowa wypowiedział Maciej Nowotny, członek zarządu CI Games, który wspomniał o umowie kredytowej – firma zawarła kredyt odnawialny z mBankiem o wartości 30 mln zł, który będzie dostępny dla spółki do końca czerwca 2020 roku oraz kredyt w rachunku bieżącym o wartości 5 mln zł.

Bank zdecydował się zabezpieczyć kredyt za pomocą między innymi 15 mln akcji CI Games, które są w posiadaniu Marka Tymińskiego – prezesa spółki. Kredyty oprocentowane są według stawki WIBOR powiększonej o 1,56 p.p. marży.

CI Games pracuje teraz nad shooterem taktycznym, sieciowym trybem do Sniper: Ghost Warrior 3 (premiera 26 stycznia), a wkrótce ma rozpocząć się produkcja Lords of the Fallen 2.

Maciej Nowotny w komunikacie zaznaczył, że Sniper: Ghost Warrior 3 był zdecydowanie największą polską premierą w 2017 roku:

„Według naszej wiedzy, "Sniper Ghost Worrior 3" był zdecydowanie największą globalną premierą polskiej gry ubiegłego roku pod względem osiągniętych przychodów. Jednocześnie sprzedajemy inne gry z naszego portfolio i generujemy dodatnie przepływy pieniężne z działalności operacyjnej.”

Źródło: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lords-of-the-fallen-2-ci-games-mbank,197,0,2395845.html

Tagi: ci games Lords of the Fallen 2 Marek Tymiński Sniper: Ghost Warrior 3