Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.02.2018 20:00
Netflix dokładnie sprawdza naszą aktywność. Firma zaniepokoiła się o życie klienta
7035V

Netflix dokładnie sprawdza naszą aktywność. Firma zaniepokoiła się o życie klienta

Jeśli jesteście klientami Netflixa, to na pewno dobrze wiecie, że platforma bardzo chętnie sugeruje użytkownikom nowe seriale oraz filmy, które mogą Was zainteresować. Firma nie tylko przygląda się naszej aktywności, ale czasami może nawet zareagować.

 „Are you still watching?”– wielu naszych użytkowników na pewno dobrze kojarzy to pytanie. Netflix dopytuje o naszą aktywność i choć niektórych może męczyć stałe klikanie na „Ok”, to jednak ma to znacznie głębszy sens.

The Rain od Netflix może okazać się sporym hitem. Duńczycy pokażą postapokalityczny świat

Jeden z użytkowników forum Reddit opisał swój fatalny okres. Miał wolne od szkoły, nie chodził do pracy, a jednocześnie cierpiał na depresję, więc w ciągu tygodnia zobaczył 188 odcinków serialu „The Office”. Nie jest to normalna sytuacja, ponieważ mężczyzna siedział przed telewizorem przez tydzień, więc jeden z pracowników platformy zaniepokoił się i wysłał prostego maila – czy wszystko z Tobą w porządku?

„Szczerze mówiąc poczułem się lepiej wiedząc, że ktoś, nawet nieznajomy pracujący w agencji obsługi klienta, troszczył się o moje zdrowie psychiczne.”

Powyższe słowa napisał sam zainteresowany, który przedstawił całą sytuację. Jest to bez wątpienia spora ciekawostka, bo Netflix faktycznie „ogląda nas” i czasami może odpowiednio zareagować. Trudno przewidzieć, czy gdyby mężczyzna nie odpowiedział, to po kilku godzinach w jego domu pojawiłaby się policja, ale na szczęście nie musiało dojść do takiej sytuacji.

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że jest to typowa inwigilacja, ale w dobie współczesnych mediów, śledzenia naszych aktywności, podsłuchiwaniu rozmów przez sklepy… Akurat Netflix potrafi w pozytywny sposób wykorzystać swoją wiedzę.

Źródło: https://pizzabottle.com/78821-netflix-checks-intense-binge-watch/

Tagi: are you still watching ciekawe netflix