Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.02.2018 16:08
The Evil Within 2 z trybem pierwszoosobowym. Darmowa aktualizacja dostępna i zaprezentowana na zwiastunie
1496V

The Evil Within 2 z trybem pierwszoosobowym. Darmowa aktualizacja dostępna i zaprezentowana na zwiastunie

BOOM! Tango Gameworks zaskoczyło dodając do The Evil Within 2 pełen tryb, w którym poznamy całą historię z perspektywy pierwszej osoby. Studio nie rzuca się na nasze pieniądze, bo pliki trafią na Wasze urządzenia za darmo.

The Evil Within 2 przestraszyło graczy w ubiegłym roku, ale odnoszę wrażenie, że najlepsze dopiero przed Wami. Tango Gameworks przygotowało sporą aktualizację, dzięki której poznamy wydarzenia z oczu bohatera.

The Evil Within 2 - recenzja gry. Klasyka horroru w wysokiej formie

Tango Gameworks zdecydowało się wsłuchać w opinie fanów i z tego powodu sympatycy przerażających historii mogą zapoznać się z The Evil Within 2 w trybie pierwszoosobowym. Jest to naprawdę przyjemny dodatek, który trafi na Wasze sprzęty z darmo – Bethesda z tej okazji zdecydowała się zaoferować graczom 50% rabat na cyfrowe wersje produkcji, który znajdziecie na Steam, PlayStation Store oraz Xbox Store.

Shinsaku Ohara – producent The Evil Within 2 – nie ukrywa, że jego zespół eksperymentował z takim ustawieniem kamery już wcześniej:

"Eksperymentowaliśmy trochę z rozgrywką w trybie pierwszoosobowym, ale był to raczej późniejszy dodatek i swego rodzaju zabawa, ponieważ grę zaprojektowaliśmy z myślą o widoku trzecioosobowym. Niektórzy użytkownicy posiadający doświadczenie techniczne znaleźli sposób na uruchomienie tego trybu poza wyznaczonymi obszarami i spotkało się to z pozytywnym przyjęciem. Powiedzieliśmy więc sobie: „A co tam! Zróbmy z tego dodatek dostępny na wszystkich platformach”. Wielu fanów gier grozy lubi grać w horrory, korzystając z widoku pierwszoosobowego, więc dla tych, którzy chcą zobaczyć świat The Evil Within 2 oczami Sebastiana, będzie to naprawdę wspaniałe doświadczenie."

Twórca zaznacza, że sprawa nie była łatwa do dodania, ponieważ gra była od podstaw tworzona z perspektywą trzecioosobową, więc w kilku momentach kamera musi „uciec” za plecy protagonisty:

"The Evil Within 2 nie było projektowane z myślą o rozgrywce w trybie pierwszoosobowym, więc jego wprowadzenie oczywiście nie było łatwe. Traktujemy go jako „wysoko poziomową modyfikację” i nie chcielibyśmy, by uzyskany w ten sposób efekt porównywano z grami pokroju DOOM-a. W kilku scenach widok pierwszoosobowy po prostu nie działa, więc gra przełącza się w nich na chwilę w tryb trzecioosobowy. Mimo to dołożyliśmy wszelkich starań, by gra zapewniała interesujące doświadczenie, i mamy nadzieję, że ludzie będą zadowoleni z nowego trybu rozgrywki."

Po pobraniu łatki stosowną opcję zmienicie w menu:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Bethesda Tango Gameworks The Evil Within 2