Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.02.2018 19:30
The Wizards z datą premiery. Polski czarodziej w marcu
736V

The Wizards z datą premiery na PC. Polski czarodziej trafi na PlayStation VR

Carbon Studio jest gotowe na pełną premierę The Wizards. Tytuł powinien zainteresować posiadaczy Oculus Rift oraz HTC Vive, ponieważ Polacy przygotowali sympatyczną rozgrywkę, która zebrała sporo pochwał.

Carbon Studio w końcu zakończyło główne prace nad grą i twórcy mogą się teraz skupiać nad Hussarionem. Nowy projekt ma promować „polską pop-kulturę”, a Gliwiczanie pozwolą sympatykom wirtualnej rzeczywistości zmierzyć się z potężną, obcą rasą.

Hussarion to nowa produkcja Carbon Studio. Polska historia, kosmici, słowiańska kultura i VR

Zanim jednak otrzymamy możliwość zagrania w Hussarion, nie możemy zapomnieć o The Wizards. Tytuł przez kilka miesięcy znajdował się w programie Wczesnego Dostępu, podczas którego twórcy znacząco rozwinęli pierwotną koncepcję. Studio korzystało z porad fanów, jednak najwyższy czas na premierę. The Wizards oficjalnie zadebiutuje 8 marca, a gracze muszą przygotować 69,99 zł.

W swoim czasie miałem okazję wspomnieć o ciekawym rozwoju The Wizards. Autorzy zdecydowali się przygotować nowe obszary, uzupełnić wcześniej stworzone, zajęli się dodatkowymi ścieżkami, a nawet dorzucili do tytułu cenne przedmioty do zebrania oraz pozwolili śmiałkom na rywalizację z kolejnymi oponentami.

W ciągu siedmiu miesięcy we Wczesnym Dostępie, deweloperzy The Wizards dodali wiele nowych elementów gry: nowe poziomy i etapy historii, nowych przeciwników, i nowe zaklęcia. Ponadto, przebudowano również tryb poruszania się w grze w odpowiedzi na prośby graczy: teleportacja pomiędzy wyznaczonymi punktami została zastąpiona swobodnym poruszaniem się i nieograniczoną teleportacją. W finalnej aktualizacji, The Wizards zostanie wzbogacona o trzy nowe poziomy w ramach kampanii fabularnej (w tym boss fight przeciwko wielkiemu smokowi), a także Master Enchantments - potężne ulepszenia wszystkich zaklęć, możliwe do zdobycia poprzez podejmowanie wyzwań w grze.

Aktualnie The Wizards może pochwalić się 67 recenzjami na Steam i z tego aż 89% to pozytywne komentarze dotyczące gry z Gliwic… Możemy jednocześnie potwierdzić, że studio pracuje nad edycję przeznaczoną na PlayStation VR - premiera odbędzie się drugiej połowie roku!

Źródło: YouTube.com

Tagi: Carbon Studio data premiery The Wizards