SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.12.2017 19:17
Hussarion to nowa produkcja polskiego Carbon Studio. Polska historia, kosmici, słowiańska kultura i VR
2618V

Hussarion to nowa produkcja Carbon Studio. Polska historia, kosmici, słowiańska kultura i VR

Gliwiczanie z Carbon Studio przedstawili właśnie zupełnie nowy projekt. Twórcy The Wizards zdecydowali się tym razem na shootera, który w ciekawy sposób przedstawi smaczki związane z polską historią. Poznajcie Hussarion.

Hussarion to kooperacyjny shooter przygotowany dla gogli wirtualnej rzeczywistości przez gliwickie Carbon Studio. Twórcy za pomocą produkcji zamierzają zaoferować intensywną strzelankę z ciekawym umiejscowieniem wydarzeń.  

The Wizards z dużą aktualizacją. Polacy ulepszają „Czarodzieja w VR”

W Hussarion poznamy mroczną historię, w której na Ziemi pojawiła się obca rasa nazwana Simargs. Kosmici zamierzają podbić całą planetę i to właśnie gracz musi powstrzymać potężnych najeźdźców. Głównym bohaterem produkcji został „robotyczny superżołnierz”, którego projekt został oparty na huzarach.

Autorzy sięgają głęboko do słowiańskiej mitologii oraz polskiej historii wrzucając te elementy w bagno gatunku science-fiction. W swoim czasie Gliwiczanie zapowiadali, że Hussarion będzie „promował polską pop-kulturę”, więc możemy liczyć na kilka ciekawostek związanych z naszym krajem.

Na dobry początek otrzymaliśmy zwiastun, jednak Carbon Studio podkreśla, że gra wciąż znajduje się we wczesnej fazie powstawania. Mimo wszystko entuzjaści gogli VR powinni wyczekiwać na produkcję, która już teraz wygląda intrygująco. 

Warto przypomnieć, że Carbon Studio w marcu znalazło się na liście Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – twórcy otrzymali dofinansowanie na przygotowanie projektu w wysokości 29250 zł.

Źródło: CarbonStudio.pl

Tagi: Carbon Studio hussarion pc vr zapowiedź