Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.02.2018 23:03
Kung Fury otrzyma kinową kontynuację! W filmie wystąpią David Sandberg, Michael Fassbender i David Hasselhoff
1575V

Kung Fury otrzyma kinową kontynuację! W filmie wystąpią David Sandberg, Michael Fassbender i David Hasselhoff

 „Na brodę Merlina!” – krzyknąłem widząc tę informację. Kung Fury 2 to nie zwykła kontynuacja, a pełnoprawna opowieść, która trafi na wielki ekran. W filmie zobaczymy nie tylko Davida Sandberga, ale również między innymi Michaela Fassbendera!

Krótkie wprowadzenie – Kung Fury to niezależny projekt sfinansowany dzięki akcji crowdfundingowej, która jest pastiszem wielu produkcji i pomysłów z lat 80. 30-minutowy film został udostępniony za darmo w Sieci i zyskał olbrzymią popularność. W Polsce powstała nawet specjalna wersja z lektorem – Tomasz Knapik zdecydował się zaangażować w projekt.

Kung Fury 2 w produkcji. Twórca chwali się skryptem

O powstaniu kontynuacji pisałem na portalu w połowie 2016 roku, ale dopiero dzisiaj mam dla Was naprawdę grube konkrety. Kung Fury 2 trafi do kin i będzie to pełnoprawna opowieść, którą wyreżyseruje oczywiście David Sandberg, który jednocześnie ponownie wcieli się w głównego bohatera.

W filmie zobaczymy również Michaela Fassbendera (m.in. „Prometeusz”, „Bękarty Wojny”, „X-Men: Pierwsza klasa”, „Steve Jobs”, „Assassin’s Creed”, „Zniewolony. 12 Years a Slave”, „Głód”) i znany aktor wskoczy w buty jednej z głównych postaci. W produkcji nie zabraknie również Davida Hasselhoffa, który miał przyjemność wystąpić w pierwszej odsłonie.

Pierwszy „klaps” na planie usłyszymy latem 2018 roku, a za produkcję będą odpowiedzialni David Katzenberg, Seth Grahame-Smith i Aaron Schmidt – to właśnie oni pracowali przy fantastyczny „To”, który przestraszył sympatyków horrorów. Pelle Strandberg jest producentem wykonawczym w imieniu Laser Unicorns.

Fabuła Kung Fury 2 zaprowadzi widzów do Miami, a dokładnie do 1985 roku. Miasto jest pilnie strzeżone przez głównego bohatera oraz jego zespół, ale przez tragiczne okoliczności zginie jeden z przedstawicieli Thuntercops i z tego powodu zespół zostanie rozwiązany. Sytuację wykorzysta tajemniczy złoczyńca, który zamierza pomóc Hitlerowi zdobyć broń ostateczną.

Ja już rezerwuje bilety w kinie… A Wy? ;)

Źródło: http://variety.com/2018/film/news/michael-fassbender-action-comedy-kung-fury-1202695496/

Tagi: