Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.02.2018 18:34
Kingdom Hearts III otrzyma przynajmniej 9 światów. Premiera w 2018 roku to nierealne marzenie?
1452V

Kingdom Hearts III otrzyma przynajmniej 9 światów. Premiera w 2018 roku to nierealne marzenie?

Square Enix w weekend potwierdziło kolejny świat z Kingdom Hearts III. Gracze odwiedzą lokacje znane z serii Potwory i spółka, a dodatkowo deweloperzy wypowiedzieli się na temat skali projektu. Przedstawione informacje mogą nie ucieszyć spragnionych rozgrywki fanów uniwersum.

Na Kingdom Hearts III czekamy zdecydowanie za długo. Według ostatnich plotek, produkcja ma trafić na półki sklepowe pod koniec roku, a deweloperzy zostali zmuszeni do wyraźnego zmniejszenia historii ze względu na długi czas powstawania gry.

Kingdom Hearts III - Sora odwiedzi świat filmu Potwory i spółka!

Dziennikarz GameSpotu otrzymał możliwość porozmawiania z deweloperami podczas D23 Japan i przedstawiciele Square Enix wspomnieli o fazach powstawania gry. Zespół wyróżnia trzy etapy: wczesny, środkowy oraz późny i w każdym znajdą się przynajmniej trzy światy. Studio aktualnie nie potwierdza, że w ostateczności odwiedzimy dziewięć miejsc, ale jednocześnie autorzy zaznaczyli, że przygotowanie pierwszego zostało zakończone w 90%, a drugiego w 60%. Pracownicy nie wspomnieli o trzech ostatnich „mapach”.

Dodatkowo Tetsuya Nomura zaznaczył, że ostatni etap zawiera „coś, co zawsze chciał stworzyć i umieścić w Kingdom Hearts od czasu pracy nad Final Fantasy”. Ten element „z pewnością zaskoczy wszystkich”.

Kingdom Hearts III przygotowuje nie tylko całe studio z Osaki, ale dodatkowo 100 pracowników Square Enix Tokio pomaga przy rozwoju gry. Nadal tak naprawdę nie wiemy, czy tytuł ma szansę zadebiutować pod koniec 2018 roku, ale obawiam się, że jeśli faktycznie Japończycy zaoferują nam przygodę w przykładowo listopadzie, to będziemy musieli się pogodzić z pewnymi ograniczeniami.

Źródło: https://gamingbolt.com/kingdom-hearts-3-has-over-nine-worlds-early-phase-worlds-nearly-complete

Tagi: japonia Kingdom Hearts III Square Enix