Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.02.2018 08:22
Nintendo chce mocno inwestować w Nintendo Switch Online i szykuje ważne ogłoszenie
1764V

Nintendo chce mocno inwestować w Nintendo Switch Online i szykuje ważne ogłoszenie

Za kilka miesięcy skończy się darmowe granie w sieciowym multiplayerze na Nintendo Switch. Wiemy już, kiedy japońska korporacja aktywuje system płatnych subskrypcji. Prezes Nintendo przekonuje, że warto będzie wyłożyć na ten abonament pieniądze.

Abonament Nintendo Switch Online ma zapewniać szereg innych profitów, oprócz możliwości rozgrywki online. W trakcie ostatniego spotkania z inwestorami Tatsumi Kimishima, prezes Nintendo, zapowiedział, że firma ma wielkie plany związane z sieciowym komponentem.

Premiera Nintendo Switch Online odbędzie się we wrześniu

"Postrzegamy sieciową usługę jako część starań, by przy naszych grach bawiło się więcej osób. Dlatego chcemy przesunąć do tego tematu znaczące środki i przeznaczyć na niego dużo energii. (...)

Mniej chodzi tu o sam mechanizm subskrypcji a bardziej o produkty, które możemy dostarczyć. Rozwój usługi będzie zależeć od tego, czy konsumenci zechcą tego, co oferujemy. Proszę dajcie nam trochę więcej czasu na ogłoszenie wszystkich szczegółów dotyczących tej usługi. Zbliżające się ogłoszenie przybliży nasz plan spopularyzowania usługi. Obiecuję, że warto uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na najbliższe ogłoszenie" - powiedział CEO Nintendo.

Póki co wiadomo już, za jakie kwoty Nintendo chce sprzedawać subskrypcję Nintendo Switch Online. 1 miesiąc ma kosztować 4 dolary, 3 miesiące 8 dolarów a abonament na cały rok kosztować będzie 20 dolarów. Oprócz możliwości zabawy online i korzystania z komunikacji głosowej wielkie N obiecuje, że zaoferuje graczom regularnie promocje w eShopie oraz kolekcje klasycznych gier z dodanym trybem sieciowym.

Premiera Nintendo Switch Online odbędzie się we wrześniu 2018 r. Do tego momentu posiadacze Switchów mogą bawić się w trybach online za damo.

Tagi: Nintendo nintendo Switch Nintendo Switch Online switch Tatsumi Kimishima