Roger Żochowski Roger Żochowski 10.02.2018 11:42
Największa tajemnica remake'u Shadow of the Colossus rozwiązana!
3436V

Największa tajemnica remake'u Shadow of the Colossus rozwiązana!

Od kilku dni gracze z całego świata próbowali rozwiązać zagadkę tajemniczych złotych monet, które pojawiły sie w remake'u Shadow of the Colossus. Sugerowano, że po zebraniu wszystkich zawalczymy z 17, nigdy wcześniej nie widzianym kolosem. A jaka jest prawda? 

UWAGA NIEWIELKIE SPOILERY: Jedną z niewielu nowości związaną z zwartością gry wprowadzanych do remake'a Shadow of the Colossus, są złote świecące monety porozrzucane po całym świecie we wszelakich zakamarkach. Gdy zbliżamy się do nich z głośnika DualShocka zaczynają dobiegać dziwne, tajemnicze dźwięki.

Poradnik do Shadow of the Colossus - kolosy, sekrety, wszystkie owoce i jaszczurki 

W napisach końcowych gry są specjalne podziękowania o treści "Nomad Colossus i 79 kroków do oświecenia", co sugerowało, że wszystkich monet jest w grze aż 79. Nomad Colossus to z kolei jeden z YouTuberów, który jest specjalistą jeśli chodzi o gry tworzone przez Team Ico i nie raz już analizował i dokopywał się do informacji, które elektryzowały fanów gier tego dewelopera na całym świecie. Nawet Sony pytanie przez zagraniczne redakcje o rozwiązanie sekretu nabierało wody w usta odpowiadając, że tę tajemnice musi odkryć społeczność graczy. 

W końcu się udało. Po zebraniu 79 złotych monet, do których nie ma niestety żadnej mapy, nie odkryjemy nowego obszaru ani walki z siedemnastym kolosem, jak wielu fanów spekulowało. Było to niestety tylko pobożne życzenia. W nasze łapki wpadnie za to mocarny miecz - Sword of Dormin. Broń zadaje kolosom ogromne obrażenia, ale regeneracja zdrowia zostaje przy tym zredukowana. Fani gry doskonale wiedzą kim jest Dormin, więc nie będziemy wchodzić w szczegóły. Niezawodny w takich kwestiach serwis PS4Trophies, który jako pierwszy odkrył tajemnicę, opublikował wideo jak tego dokonać.

Samo zebranie monet to tylko część zadania - trzeba się jeszcze dostać do nowej, sekretnej lokacji. Jeśli nie straszne Wam spoilery możecie zobaczyć miejscówkę na filmiku ustawiając go na 2 godziny 20 minut. 

 

Tagi: Shadow of the Colossus