Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.02.2018 17:07
Fortnite „największą grą na świecie”. Epic Games chwali się nowymi wynikami
2487V

Fortnite „największą grą na świecie”. Epic Games chwali się nowymi wynikami

Epic Games nie może narzekać na brak zainteresowania Fortnite. Firma pochwaliła się nowym rezultatem wygenerowanym przez produkcję, która systematycznie osiąga lepsze wyniki. Twórcy mają wielkie plany związane z grą.

Fortnite nadal oficjalnie nie zadebiutowało. Tytuł znajduje się w fazie Wczesnego Dostępu na PlayStation 4, Xboksach One i komputerach osobistych. Mimo to deweloperzy nie mogą narzekać na słabe rezultaty sieciowej strzelanki.

Fortnite. Epic Games przeprasza za problemy z serwerami i testuje nowy model strzelania

W ostatnich dniach serwery Fortnite muszą radzić z ogromnymi przeciążeniami i to właśnie z tego powodu mogliście napotkać na najróżniejsze problemy podczas rozgrywki. Nie jest to przypadek, ponieważ twórcy potwierdzili ostatnie wyniki – „Fortnite osiągnęło 3,4 mln jednoczesnych użytkowników i tym samym gra ustanowiła nowy kamień milowy w gatunku battle royale.”

Studio wydało specjalny komunikat, w którym podkreśla – ostatnie niedogodności są spowodowane ogromnym zainteresowaniem, ponieważ „Fortnite jest największą grą PC/konsolową na świecie!”.

Są to bardzo mocne słowa, które są oczywiście skierowane w stronę twórców PlayerUnknown’s Battlegrounds – według oficjalnych danych SteamCharts w wersję na PC jednocześnie grało 3,23 mln zawodników, ale nie możemy zapomnieć, że ta statystyka nie zawiera danych z Xbox Live.

Dodatkowo porównanie PlayerUnknown’s Battlegrounds z Fortnite jest odrobinę naciągane, bo nie możemy zapomnieć o jednym istotnym fakcie – tytuł Epic Games jest darmowy, więc zdecydowanie łatwiej deweloperom zainteresować swoją propozycją graczy.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Epic Games Fortnite tweet wyniki