Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.02.2018 16:05
VOD od Disneya bez filmów dla dorosłych? Ważne przecieki o platformie
822V

VOD od Disneya bez filmów dla dorosłych? Ważne przecieki o platformie

Disney pod koniec przyszłego roku uruchomi swoją platformę streamingową, która interesuje fanów kanapowego oglądania filmów oraz seriali z całego świata. Według najnowszych informacji, przygotowana usługa może zawierać pewne ograniczenia.

Pod koniec 2019 roku ma odbyć się premiera platformy Disneya, która na początku będzie dostępna wyłącznie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Ta ekskluzywność nie będzie wieczna, ponieważ po pewnym czasie odbędzie się premiera w kolejnych krajach.

Nowa trylogia Gwiezdnych Wojen. Reżyserem autor Ostatniego Jedi. Twórcy Gry o Tron zajmą się spinoffami

Zdaniem informatorów dziennikarzy Deadline, Disney planuje stworzyć platformę „przyjazną dla rodzin” i z tego powodu nie będzie zawierać treści dla dorosłych (Rating R), ponieważ wszystkie filmy oraz seriale dla starszego odbiorcy mają wciąż trafiać na Hulu, w którym Disney ma udziały.

Disney rozpoczął już tworzenie własnych produkcji i w pierwszym roku od debiutu usługi klienci mają otrzymać 4-5 filmów oryginalnych oraz 5 własnych seriali. Każdy projekt ma kosztować od 25 do 35 mln dolarów za 10 odcinków, ale istnieje również opcja przeznaczenia nawet 100 mln dolarów na „wyjątkowo ambitne” projekty.

Do takich „droższych” produkcji zostanie pewnie wrzucony serial w świecie Gwiezdnych Wojen – w tym tygodniu Bob Iger potwierdził przygotowanie nawet kilku opowieści, które zostaną podzielone na epizody i trafią na platformę.

W dodatku według Deadline, Disney nie zamierza „wyciągnąć” swoich produkcji z platformy Netflix, więc Daredevil, czy też Punisher będą podobno stale dostępni do subskrybentów, ale aktualnie nie zapadły decyzje, czy Netflix otrzyma możliwość tworzenia kolejnych sezonów przygód superbohaterów.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/disneys-streaming-service-to-exclude-r-rated-conte/1100-6456674/

Tagi: Disney netflix vod