Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.02.2018 15:07
Sony pyta użytkowników o zmianę PlayStation ID. Firma rozsyła ankiety
4405V

Sony pyta użytkowników o zmianę PlayStation ID. Firma rozsyła ankiety

Jedną z najbardziej oczekiwanych funkcji wśród posiadaczy PlayStation 4 jest zmiana PlayStation ID. Sony najwidoczniej przymierza się do przygotowania tej opcji i z tego powodu powstała specjalna ankieta, która trafia do wybranych użytkowników PlayStation Network.

Od wielu długich lat gracze czekają na możliwość zmiany nazwy użytkownika w sieci PlayStation Network. Wielu fanów korporacji założyło swoje PSN ID w trudnych chwilach i niektórzy mogą chcieć pozbyć się kompromitujących pseudonimów.

Supersampling w aktualizacji 5.50 dla PS4 Pro. Wyraźnie lepsza grafika w 1080p

Sony najwyraźniej zaczyna „dostrzegać” zapotrzebowanie, ponieważ firma wysyła do klientów ankietę, dzięki której chce się dowiedzieć „czy gracze są zainteresowani taką funkcją?”. Sytuacja jest lekko mówiąc komiczna, bo akurat ta opcja na formach oraz stronach zrzeszających graczy jest najczęściej wymieniana wśród fanów korporacji.

Przedstawione informacje sugerują, że zmiana PlayStation ID trafi na PlayStation Network i gracze otrzymają możliwość kilkukrotnej zmiany nazwy użytkownika za darmo, ale funkcja będzie odblokowana raz na pół roku. Dodatkowo jeśli zechcemy zmienić PSN ID na wcześniej używane, to będziemy musieli skontaktować się z obsługą klienta.

Nadal bez konkretów, nadal bez daty, ale jak Sony w końcu zauważyło wołanie wielu swoich klientów, więc może przy kolejnej, dużej aktualizacji firmware PlayStation 4 pojawi się ta wyczekiwana opcja?

PlayStation ID zmiana

Źródło: Twitter.com

Tagi: playstation 4 playstation id PlayStation Network sony