Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.02.2018 21:00
Rainbow Six: Siege z największym turniejem w historii. Polski komentarz, harmonogram, drużyny i szczegóły
1111V

Rainbow Six: Siege z największym turniejem w historii. Polski komentarz, harmonogram, drużyny i szczegóły

Ubisoft zdradził wszystkie informacje dotyczące największego turnieju w historii Rainbow Six: Siege. Studio zdecydowało się zakończyć drugi sezon z przytupem i dzisiaj poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące Six Invitational 2018.

Francuzi chcą rozwijać Rainbow Six: Siege przez wiele lat, bo firma w tym wypadku skupia się na sportach elektronicznych. Dobrym zaprezentowaniem planów Ubisoftu jest zbliżający się Six Invitational 2018, czyli wielki turniej, który ma zaprezentować skalę następnych wydarzeń.

Rainbow Six: Siege z darmowym weekendem. Ubisoft zaprasza do wypróbowania gry

W dniach 13-18 lutego w Montrealu odbędzie się  Six Invitational. Nie bez powodu szesnaście najlepszych drużyn z całego świata zjedzie do Kanady, bo to właśnie w tym mieście powstał Rainbow Six: Siege. Na imprezie pojawią się twórcy, zawodnicy, fani oraz oczywiście streamerzy.

Zespoły reprezentujące cztery regiony Pro League zawalczą o 500 tysięcy dolarów! Oznacza to, że w drugim roku oficjalnych turniejów suma nagród wyniosła aż 1,25 mln dolarów. Bilety na show zostały wyprzedane już kilka tygodni temu, ale wszyscy czytelnicy PPE.pl mają zagwarantowane specjalne miejsce – wystarczy usiąść wygodnie na własnej kanapie, włączyć stream i możecie zobaczyć najważniejsze spotkania oraz posłuchać profesjonalnego komentarza w wykonaniu Jakuba „Kromka” Górki oraz Piotra „Husarius” Szymańskiego.

Tak prezentuje się harmonogram:

 • 13-15 lutego: Faza grupowa
 • 16 lutego: Ćwierćfinały
 • 17 lutego: Półfinały
 • 18 lutego: Wielki finał

Poznajcie wszystkie drużyny biorące udział w turnieju – zespoły kwalifikowały się poprzez zwycięstwa w innych ważnych turniejach Pro League, poprzez kwalifikacje regionalne lub w ramach dzikich kart:

 • PENTA SPORTS (EU): Ambitna drużyna z Niemiec. Pomimo porażki z Black Dragons w półfinale w Sao Paulo, zwycięzcy sezonu pierwszego i drugiego Pro League mogą teraz liczyć na Sha77e (w przeszłości członka ENCE), który dołączył do tego dominującego zespołu.
 • COUNTER LOGIC GAMING (NA): Zwycięzcy Six Invitational 2017 na Xbox, byli członkowie Elevate, tym razem będą rywalizować na PC. W trakcie drugiego roku udowodnili, że zmiana platformy nie wpłynęła na ich wyniki - podczas Gamescom przegrali dopiero w finale z PENTA. To właśnie ten występ zagwarantował im udział w Six Invitational 2018.
 • ENCE (EU): Niesamowici zwycięzcy poprzedniego sezonu Pro League w Sao Paulo - Wilkey i jego towarzysze udowodnili całej scenie e-sportowej, że ich klątwa LAN to już przeszłość. Teraz zamierzają powtórzyć wyczyn Continuum z zeszłego roku - wygrać sezon Pro League i Six Invitational.
 • BLACK DRAGONS (LATAM): Jedna z najlepszych drużyn Brazylijskich, Black Dragons zagwarantowali sobie udział w Six Invitational dzięki niesamowitym wynikom lokalnym - wygrali sezon pierwszy i trzeci w LATAM Pro League.
 • EVIL GENIUSES (NA): Znani wcześniej jako Continuum, zwycięzcy Six Invitiational 2017 prowadzeni przez Canadiana, chętnie udowodnią, że ich porażka z ENCE w Sao Paulo była tylko wypadkiem przy pracy.
 • EINS (APAC): Pochodzący z Japonii zwycięzcy pierwszej rundy pucharowej Pro League w regionie APAC, będą chcieli pokazać w Montrealu nieco więcej niż w Sao Paulo. W ciągu ostatnich trzech miesięcy ponoć sporo ćwiczyli.
 • ERA ETERNITY (NA): eRa Etertnity pokonali zespół Reckless w wielkim finale kwalifikacji regionu NA. Teraz zamierzają zaprezentować nowy skład, w którym znalazło się kilku doświadczonych weteranów. Będzie to ważny sprawdzian dla GurmyWormy`ego i jego towarzyszy.
 • MINDFREAK (APAC): Ta australijska drużyna świetnie spisywała się w trudnych kwalifikacjach APAC LAN. W zeszłym roku wzięli też udział w Invitational na Xbox, w tym roku wracają na PC.
 • ROOM FACTORY (EU): Rosyjska ekipa jedzie do Montrealu dzięki solidnej grze w kwalifikacjach. Rywalizowali w Challenger League, ale na pewno nie można ich lekceważyć.
 • SUPREMACY (EU): Zwycięstwo tej francuskiej drużyny w kwalifikacjach EU pokazuje, że stabilność jest w Pro League niezwykle ważna. Skład ten gra razem od sierpnia 2016, a jedynym nowym nabytkiem jest BriD, który dołączył do ekipy w październiku 2017 roku.
 • YEAH! GAMING (LATAM): Skład występujący wcześniej pod nazwą Lanchonete jest jedną z miłych niespodzianek w kwalifikacjach regionu LATAM. Musieli się tam zmierzyć z takimi potentatami jak FaZe Clan, Team Liquid czy BRK.
 • 1UP ESPORT (EU): Niemiecki zespół, który niedawno dołączył do Pro League, został zaproszony do Montrealu w związku z ich świetnym występem i minimalną porażką z Supremacy podczas finałów kwalifikacji EU.
 • FAZE CLAN (LATAM): Byli członkowie zespołu FONTT w ciągu drugiego roku regularnie zaliczali dobre występy. Dwa razy dotarli do półfinałów sezonu, dzięki czemu GohaN wraz z drużyną zostali zaproszeni do rywalizacji w Montrealu.
 • ROGUE (NA): Rogue zostali zaproszeni do Montrealu przez Ubisoft. Zawsze byli uznawani za silnych kandydatów do wzięcia udziału w finałach Pro League. W drugim roku zakwalifikowali się do dwóch turniejów LAN pod rząd, ale nie szło im w starciach z drużynami brazylijskimi.
 • TEAM LIQUID (LATAM): Byli członkowie MOPA chcą udowodnić swoją wartość w bardzo silnej grupie B w Six Invitational. Zaproszeni przez Ubisoft, dotarli do finału sezonu pierwszego.
 • VITALITY (EU): Ta francuska drużyna weźmie udział w Invitational za sprawą głosowania społeczności. Vitality są na scenie od początku pierwszego roku i pierwszego sezonu na Xbox One. Skład na PC zaczął walczyć od roku drugiego.

Sympatycy Rainbow Six: Siege muszą pamiętać, że podczas Six Invitational 2018 zostaną przedstawione ważne ogłoszenia dotyczące aktualizacji trzeciego roku Rainbow Six: Siege, między innymi (ale nie tylko) z Outbreak i Operation Chimera.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: esport rainbow six: siege Turniej Ubisoft