Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.02.2018 14:56
Final Fantasy XV: Pocket Edition zadebiutowało. Znamy cenę, zawartość i oglądamy porównanie z wersją na PS4
1172V

Final Fantasy XV: Pocket Edition zadebiutowało. Znamy cenę, zawartość i oglądamy porównanie z wersją na PS4

Square Enix zdecydowało się na cichą premierę Final Fantasy XV: Pocket Edition. Bez wielkich zapowiedzi i ogromnych materiałów, Japończycy właśnie wrzucili do cyfrowych sklepów produkcję, która jest dostępna dla wszystkich fanów uniwersum.

Final Fantasy XV: Pocket Edition to nowa wersja znanej produkcji Square Enix. Gra nie jest małym dodatkiem, a pełnoprawnym portem wersji z PlayStation 4 i Xboksa One. Twórcy musieli oczywiście zająć się pewnymi cięciami w oprawie.

Final Fantasy VII Remake powstaje bez zakłóceń. Wygląd Clouda został zmieniony

Niespodziewanie Square Enix wrzuciło całą zawartość do cyfrowych sklepów, a gracze muszą przygotować na całą przyjemność 19,99 dolarów (około 68 zł), lecz warto zwrócić uwagę, że pierwszy rozdział jest dostępny za darmo. Final Fantasy XV: Pocket Edition można również nabyć w częściach kupując poszczególne etapy – aktualnie dzięki promocji kupicie drugi oraz trzecie „epizod” za około 3,41 zł.

W informacji przedstawionej na App Store wynika, że Final Fantasy XV: Pocket Edition zajmuje 700MB, ale jest to „wstępne pobieranie”, ponieważ cała historia zajmuje około 1,5GB wolnej przestrzeni.

Pierwsze informacje o Final Fantasy XV: Pocket Edition są bardzo pozytywne, bo choć tytuł oferuje specyficzną oprawę, to jednak opowieść została przełożona w skali jeden do jednego, a nawet walki oferują kawał przyjemnej zabawy.

Wśród małych „ograniczeń” należy wspomnieć o otwartym świecie, w którym jesteśmy automatycznie przemieszczani pomiędzy wybranymi lokacjami, ale możemy za to skorzystać z dodatkowych misji, czy też opcjonalnych dróg.

Twórcy zachęcają do wypróbowania Final Fantasy XV: Pocket Edition - pewnie nie każdemu spodoba się taka mała wersja, ale niektórzy na pewno nie będą narzekać. Na deser zerknijcie na poniższy materiał wideo.  

Poniższe odnośniki mogą Wam pomóc:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: