Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.02.2018 11:15
Square Enix w dobrej kondycji dzięki NieR: Automata, Final Fantasy XIV i smartfonom
752V

Square Enix w dobrej kondycji dzięki NieR: Automata, Final Fantasy XIV i smartfonom

Square Enix dołączył do firm, które w ostatnich dniach przedstawiły swoje wyniki finansowe. Z rezultatów z pewnością ucieszą się fani NieR: Automata, bo przy takim sukcesie mamy praktycznie zagwarantowaną kontynuację tej marki.

Square Enix podzielił się wynikami finansowymi dotyczącymi ostatnich 9 miesięcy 2017 roku. Jak wynika z poniższej tabelki japońska korporacja wyszła już z tarapatów, które przeżywała kilka lat temu, kiedy praktycznie każdy miesiąc przynosił dla Square Enix bolesne straty finansowe. Wyniki w kategorii zysku operacyjnego poprawiły się aż o 57% w porównaniu z analogicznym okresem 2016 r i wyniosły 33 mld jenów.

Seria Call of Duty wraca do współczesności. Powstaje wersja na Switch

Najbardziej ciekawią nas oczywiście wyniki dotyczące sprzedaży gier. W dziale tytułów konsolowych Square Enix podał, że "bardzo wysoka sprzedaż cyfrowych wydań NieR: Automata" przyczyniła się do wzrostu w kategorii zysku operacyjnego. Zainteresowanie Dragon Quest XI (na razie premiera odbyła się tylko w Japonii) i Final Fantasy XII: The Zodiac Age było natomiast umiarkowane.

Square Enix chwali się, że czerpie cały czas duże profity z Final Fantasy XIV oraz Dragon Quest X, sprzedając kolejne rozszerzenia i pakiety DLC. Mocne rezultaty generują też tytuły smartfonowe.

Autorką cosplaya ze zdjęcia jest SesshuAsuak.

Źródło: https://www.dualshockers.com/nier-automata-square-enix-profit/

Tagi: