Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.02.2018 15:50
The Peterson Case to horror dla fanów Obcego. Klimatyczna opowieść z ciekawą koncepcją
2598V

The Peterson Case to horror dla fanów Obcego. Klimatyczna opowieść z ciekawą koncepcją

W ostatnich latach nie mogliśmy narzekać na brak mocnych horrorów, ale sympatycy gatunku mogą szykować czas i pampersy na nową opowieść. The Peterson Case może okazać się sporą niespodzianką, bo brytyjskie studio wpadło na ciekawą koncepcję.

The Peterson Case to horror zaprezentowany z perspektywy pierwszej osoby przygotowany przez Quarter Circle Games. Twórcy zdecydowali się umiejscowić wydarzenia w 1947 roku, a dokładnie w pobliżu Roswell, w którym miało dojść do „incydentu z UFO”.

Space Hulk: Tactics zapowiedziany. Taktyczna produkcja zmierza na 3 platformy

Głównym bohaterem opowieści został detektyw Franklin Reinhardt, który zostaje wysłany do zbadania tajemniczego zaginięcia pewnej rodziny. Gdy mężczyzna trafia do ich domu szybko odkrywa, że znajduje się w nim tajemnicza „pozaziemska istota”.

Deweloperzy przygotowując ten tytuł inspirowali się między innymi Obcy: Izolacja, Resident Evil VII, czy też nawet filmem „Znaki”, a rozgrywka zdaniem zespołu zaprezentuje „idealną równowagę pomiędzy nastrojowym horrorem, trzymającą w napięciu narracją i wciągającymi zagadkami”.

Aktualnie możemy spojrzeć na pierwszy zwiastun oraz kilka screenów. The Peterson Case zmierza na PlayStation 4, Xboksa One i komputery osobiste, jednak aktualnie Quarter Circle Games nie potwierdziło dokładnej daty premiery – studio zamierza wydać grę w 2018 roku.

Źródło: https://gamingbolt.com/alien-horror-game-the-peterson-case-announced-for-ps4-xbox-one-and-pc

Tagi: Quarter Circle Games The Peterson Case zapowiedź